Politika
15 Temmuz 2020 ( 1088 görüntülenme )

Uğur Dündar 'Borcumuz Büyük'

Gazeteci Uğur Dündar 15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişiminin yıl dönümünde o geceyi hatırlatan bir paylaşım yaptı ve 'Cumhuriyet' vurgusu yaptı. Dündar, 16 Temmuz 2016 saat 01.39'da yaptığı "Bir komutanla konuştum: 'F tipi darbe girişimi ama teslim olmayacağız' dedi. Yaşasın demokrasi, yaşasın Cumhuriyet" açıklamasını, şu ifadelerle yeniden paylaştı:

‘HER ŞEYİMİZİ CUMHURİYETE BORÇLUYUZ’
"Nemiz varsa, eğer bağımsız bir devlet kurmuşsak, hür vatandaşlar olmuşsak, şerefli insanlar gibi dolaşıyorsak, şu denizlere bizim diye bakıyor, bu topraklarda ana bağrının sıcaklığını duyuyorsak hepsini 30 Ağustos'a ve o zaferle önsözü yazılan Cumhuriyet'e borçluyuz."


ERDOĞAN ‘MİLLETE VERİLECEK BİR HESABIMIZ VAR’ DEMİŞTİ
Öte yanda 15 Temmuz darbe girişiminin hemen sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Millete verilecek bir hesabımız var’ demişti. Ardında da eklemişti;

‘BİZİ AFFEDİN’
“Her şeye rağmen, bu hain örgütün gerçek yüzünü çok daha önceden ortaya dökememiş olmanın üzüntüsü içerisindeyim. Bundan dolayı hem Rabbimize hem de milletimize verecek hesabımız olduğunu biliyorum. Rabbim de milletim de bizi affetsin.”

Kaynak: Ajnaslar/ Gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ