Hayatını gazeteciliğe adayan ve iletişim fakültelerinde ders olarak okutulacak birçok kitabı bulunan duayen gazeteci Uğur Dündar’a, köşe yazısı yüzünden mahkemeden trajikomik bir ceza geldi. İşte basın tarihine geçecek olayın detayları...

11 AY 20 GÜN HAPİS, BUNA KARŞILIK 2 SAAT KİTAP OKUMA CEZASI

Sözcü yazarı duayen gazeteci Uğur Dündar, yazdığı bir köşe yazısında Binali Yıldırım’a “hakaret” ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada, 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Gazeteciliğin yargılanmasından daha enteresan olanı ise Mahkemenin Dündar’a verilen cezayı 5 ay 25 gün süreyle haftada en az 2 saat kitap okumaya çevirmesi oldu. Hayatı boyunca birçok kitaba imza atan Dündar, kitap okumakla sözde cezalandırıldı.


DÜNDAR:’BENİM BİR İNSANA KİTAP OKUMA CEZASI VERİLİR Mİ’
Uğur Dündar cezaya verdiği tepkide, “Neye üzülüyorum biliyor musunuz? Beraat bekleyen kitaplar yazmış bir yazara, kitap okumanın ceza olarak düşünülmesine! Yargı reformu dedikleri bu mu yoksa? Neyse… Bize yeni bir kitap konusu çıktı! İleride okullarda ders olarak okutulur! Acı ama gerçek!” ifadelerini kullandı.

MODERATÖR OLARAK UĞUR DÜNDAR’I İSTEMİŞTİ

Yerel seçimlerde, AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı olan Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu ile canlı yayına Uğur Dündar moderatörlüğünde çıkmak istediğini açıklamıştı. Binali Yıldırım’ın Uğur Dündar ismini gündeme getirmesinden sonra, Dündar moderatörlük görevini reddettiğini açıklamıştı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ