Genel
17 Temmuz 2018 ( 553 görüntülenme )

Trump'tan Büyük Çark!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüşmesinin ardından ülkesinde adeta 'vatan haini' ilan edilen ABD Başkanı Donald Trump, Helsinki zirvesinde yaptığı açıklamalardan çark etti. Trump, seçime Rus müdahalesini kabul ettiğini, ama bunun sonuca etkisinin olmadığını söyledi.

"MÜDAHALELERİ KABUL EDİYORUM"


Amerikan medyasına konuşan Trump 'ABD istihbarat servislerine inancının ve desteğinin tam olduğunu, istihbarat servislerinin Rusya'nın seçimlere müdahale ettiğine dair vardığı sonucu da kabul ettiğini' söyledi.

"SONUCA ETKİ ETMEDİ"

Ancak 'Rus müdahalesinin 2016 başkanlık seçimi sonucuna etki etmediği' görüşünü savunan Trump, daha önce Rus müdahalesi iddialarıyla ilgili kendisini yanlış ifade ettiğini iddia etti. ''Artık Rusya'nın müdahale etmemesi için bir sebep göremiyorum'' dedi.

'YANLIŞ KELİME KULLANDIM'

Trump "Bir netleştirmeye ihtiyaç olduğuna karar verdim. Açıklamamda kilit önem taşıyan bir cümlede 'neden etmesin' demek yerine 'neden etsin' ifadesini kullandım. Cümle 'Rusya neden müdahale etmesin' olmalıydı" ifadesini kullandı.

TAM TERSİNİ SÖYLEMİŞTİ

Oysa Trump, pazartesi günü Helsinki'de Putin'le zirvenin ardından düzenledikleri basın toplantısında Putin'in iddiaları çok güçlü şekilde inkar ettiğini, bunu çok inandırıcı bulduğunu, seçimlere Rusya'nın müdahale etmesi için bir sebep göremediğini dile getirmişti. Akabinde Fox News'a verdiği demeçte de aynı görüşleri dile getirmişti.

'İRAN İLE YENİ BİR ANLAŞMA YAPABİLİRİZ'

Trump ayrıca İran'ın ABD ile yeni bir anlaşma yapmak amacıyla 'masaya geleceğini' umduğunu söyleyerek İran ile yeni bir 'Nükleer anlaşma'ya gidilmesinin mümkün olduğunu söyledi.

Kaynak: sputnik

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ