Politika
11 Temmuz 2021 ( 9784 görüntülenme )

TRT 'Giden Gidene'

Organize suç örgütü kurduğu gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun devlet envanterine kayıtlı olmayan silahları sivillere ve AKP gençlik kollarından Osman Tomakin'e teslim ettiğini iddia etti.

‘106 BİN KAYIP SİLAH NEREDE’
Bunun yanı sıra, İçişleri Bakanlığı'nın 2017 yılı faaliyet raporu istatistiğinde kayıp ve çalıntı silah sayısının 106 bin 704 olduğunu ifade eden CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya kayıp silahların akıbetini sordu. Bakan Soylu soruya bahse konu silahların "kayıp eşya ve belge" projesine işlenerek ülke genelinde arandığını söyledi.

‘ÖZEL GÜVENLİK SİLAHLARI DA KAYIP’
Kayıp silahlar konusu tartışılmaya devam ederken, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atila Sertel ise Halk TV'de "Türkiye Nereye" adlı katıldığı programında eleştirilerde bulunurken iddialarda bulundu.

’10 ADET SİLAH HALA BULUNAMADI’
Sertel, “O dönemde pek farkına varamadık ama bunu iktidarın açıklaması gerekiyor. Sadece orada kaybolmadı, TRT’de 10 adet silah kayboldu. İzmir’de… Yani güvenlik elemanlarının kullandığı 10 adet silah şu anda halen bulunamadı. Bu da bulunamıyor. Bu kayıp silahlarla ilgili o gece dağıtıldığı söylendiği gibi, bırakılan silahların da alındığı söyleniyor. Ama muamma… Bunu biz bilemeyiz. Bunu bilecek kişiler, İçişleri Bakanı’dır, Milli Savunma Bakanı’dır… Silahın kaybolduğu noktasında, iktidarın da kabulü var. Ama ne kadar olduğunu bilmiyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ