AKP'nin sosyal medyada önde gelen savunucularından olan ve lüks otomobil tutkusuyla bilinen Tuğrul Selmanoğlu, yapılan yüksek zamların ardından iktidara yönelik tepkiler içeren dikkat çeken bir açıklama yapıp paylaştı. Selmanoğlu'nun yazısı ve paylaşımında ilgili bölüm şöyle:

"Ey AK Partili idareciler!
"Üç çocuğu olup da tek başına asgari ücretle çalışan bir babanın yerine koyun kendinizi. Ay sonunda hesabınıza 2 bin 825 TL 90 kuruş para geliyor. Bu paradan 1000 TL kira, 200 lira elektrik, 250 lira doğalgaz ücreti ödeyeceksiniz. Çocuklar okula yürüyerek gideceği için servis ücretine falan gerek yok, interneti zaten kullanmanıza gerek yok bir sürü gereksiz bilgi, o masrafınızda olmayacak."

‘ÇAMAŞIRI DEREDE Mİ YIKIYORSUNUZ’
"Eşiniz çamaşırı derede yeşil sabunla yıkadığı için deterjan masrafı da yok. Arabanız olmadığı için benzindir, yağdır onlara da gerek yok. Cep telefonunu kullanmadığınız için o masraftan da yırttınız, 6 aylık oğlunuza doğar doğmaz tuvaletini haber vermeyi öğrettiğiniz için bez masrafı falan da yok...Geriye kalan para bin 375 lira 90 kuruş. Sizin eşinizin ve çocuklarınızın bir ayda yiyeceği 90 öğün için öğün başı 15 lira 28 kuruş, yani kişi ve öğün başı 3 lira 82 kuruş."

‘SANDIĞI BEKLEYİN’
"Siz bir ay böyle yaşasanız, sosyal medyaya girer devlete de hükümete de AK Parti’ye de veryansın edersiniz diyeceğim ama, telefonunuz da internetiniz de olmayacağı için hiçbir şey yapamazsınız...Önünüze sandığın konulacağı günü beklersiniz..."

‘SIKINTI VAR SIKINTI’
"Ülkemiz zor günlerden geçiyor, ekonomimiz Gezi’den bu yana üzerimize oynanan oyunların bedelini ödüyor, üstüne üstlük bir de pandemi süreci vurdu, bunların hepsi doğru. Ama vatandaşın çektiği sıkıntılar da yalan değil..."

‘OY VERECEK SEÇMEN BULAMAYACAKSINIZ’
Selmanoğlu, zamlarla ilgili olarak Twitter hesabından da çok konuşulacak bir paylaşım yaptı. Selmanoğlu, "Elektrik ve doğalgaz ve LPG'ye zam yapan abiler... Suyu ve ekmeği unutmayın. Onlara da zam yapın... Hatta havayı da ücrete bağlayın, bakarsınız hala 2023'de bize oy vermeyi düşünen seçmen kalmıştır, onları da itelim CHP'nin kucağına." dedi.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ