Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Uşak'ta düzenlediği genişletilmiş il divan toplantısında, Cumhur İttifakı'nı "Cumhur diye bir ittifak kuruyorlar. Dışarıda kalanlar hain. Allah'tan korkun be. Bu millete bu kadar zararı kimse vermez" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Uşak’ta düzenlediği genişletilmiş il divan toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Karamollaoğlu;

‘ALLAH’TAN KORKUN BE’

“İnsanlar farklı görüşlere sahip olabilirler. Bu bizim için zenginleşme sebebi olarak görülmeli, kutuplaşma sebebi olmamalıdır. Biz farklı görüşten insanlar olarak birbirimizle kucaklaşmayı bileceğiz. Ama Türkiye’de siyasette, bunun tam zıddının yapılması ile karşı karşıyayız. ‘Cumhur’ diye bir ittifak kuruyorlar. Dışarıda kalanlar hain. Allah’tan korkun be. Bu millete bu kadar zararı kimse vermez” diye konuştu. Konuşmasına devam eden Karamollaoğlu;

‘ADALET ÖZGÜRLÜĞÜN TEMİNATIDIR’

“Bir memlekette özgürlük olacak. Adalet, haksızlığın teminatı olduğu gibi özgürlüğün de teminatıdır. Özgürlük olmadan huzur olmaz. Özgürlük olmadan ülke, içine sürüklendiği problemlerden kurtulma reçetesi bulamaz. İnsanlar bunları söyledikleri zaman cezalandırılırsa, cezalandırma tehlikesini göze alamayanlar sesini çıkartmazsa, problemi nasıl çözeceksiniz? Çözemezsiniz”.

MADEM HATA ETTİN, POLİTİKANI DEĞİŞTİR O ZAMAN’

“16 yıldır bu ülkeyi yönetenler, bugün halen yaptıklarının farkında değiller. Sayın Cumhurbaşkanı çıkıyor, ‘Ya büyük hata yaptık’ diyor. Hata ne demek, ihanet etti. İyi de bu iş lafta kaldığı zaman hiçbir şey mana etmiyor. Sen bu hataları fark ettikten sonra, hatta ihaneti doğruladıktan sonra politikanı değiştiriyor musun, değiştirmiyor musun? Ben, buna bakarım. Politikanı değiştirmiyorsan o zaman bu memlekette hiçbir şey düzelmez. Bu iktidarla düzelmez manasında söylüyorum” dedi. 

“Bir ülkede şeffaf olmak zorundasınız” diyen Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

‘YANLIŞI YAPANLAR DEĞİL, TESPİT EDENLER CEZALANDIRILDI’

“Şeffaf olmadığınız takdirde hangi oyunların oynandığı, hangi konularda suistimal yapıldığı belli olmaz. Son zamanlarda 5- 6 sene önce yapılan birtakım icraatların yanlış olduğunu Sayıştay tespit etti. Yanlışlığı yapanlar değil, bu yanlışlığı ortaya koyanlar cezalandırıldı. Şeffaflık devlet için olmazsa olmaz.”

‘ŞİMDİ BU BORCU NASIL ÖDEYECEĞİZ’

Ülkenin en büyük probleminin adalet ve borç olduğunu kaydeden Karamollaoğlu, “Ülkemizin üzerinde oyunlar oynanıyor. Evet, doğrudur. Bu oyunlar zaten tarih boyunca oynanıyor. Bu oyunlar karşısında hangi önlemleri alıyorsun? Asıl bu önemlidir. Kabahati dışarıya bulup, kendi yaptığın hataları görmezsen, senin bu oyunlarla mücadele etme kararlılığın lafta kalır. Ülkenin üzerinde oynanan oyunlara gerek kalmaz, sizin yaptığınız yanlışlar, ülkeyi felakete sürüklüyor. Bu ülkenin en büyük iki sorunu var. Bunlar, adalet ve borç. Biz, bu borcu nasıl ödeyeceğiz? Bu borca rağmen bu ülkeyi nasıl kalkındıracağız? Temel iki husus var. Birincisi yolsuzlukların önü kesilecek, ikincisi israf önlenecek.”

Karamollaoğlu, genişletilmiş il divan toplantısının ardından bir düğün salonunda iş insanları ile bir araya gelip, ‘Çare Var’ konulu konferans verecek.

Kaynak: DHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ