2496 görüntülenme 28 Mart 2020
Beştepe Millet Camisi'nde bugün, Diyanet İşleri Başkanlığı'nca belirlenen az sayıda katılımla, salgına karşı tedbirler alınarak cuma namazı kılındı. MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Beştepe’deki Millet Camisi’nde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın seçtiği kişilerle birlikte cuma namazı kılınmasına sert tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bunun şaklabanlık olduğunu ifade etti. 

ENGİNYURT ‘ŞAKLABANLIK’
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Beştepe’deki Millet Camisi’nde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın seçtiği kişilerle birlikte cuma namazı kılınmasına sert tepki gösterdi.

‘BU OLSA OLSA ŞAKLABANLIK OLUR’
Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bunun şaklabanlık olduğunu ifade eden Enginyurt, “Millete ‘safları sıklaştıralım’ diye telkin de bulunuyorsunuz? Kendiniz araya 5 metre mesafe koyuyorsunuz. Hayırdır Hacı! Cuma millete farz olmaktan çıktı da bir tek size mi farz? Moral böyle verilmez. Bu olsa olsa şaklabanlık olur. Aklımızla dalga geçmeyin. Size tavsiyem evden çıkmayın” dedi.

TEPKİ VAR
Öte yanda Habertürk yazarı Fatih Altaylı, dün Beştepe Millet Camisi'nde kılınan 'özel' cuma namazını eleştirdi. Fatih Altaylı'nın Habertürk'teki "En tehlikelisi hastalanmayan hastalar" başlıklı yazısından ilgili kısım şöyle;

“NAMAZIN VIP’İ OLUR MU?
Dün Beştepe’deki camide VIP cuma namazı fikri kimden çıktı, kim organize etti, katılacaklar listesini kim belirledi bilmiyorum. Ancak bu fikrin sahibinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dostu olmadığından eminim. Tüm “Millete” cuma namazı yasaklanmışken, vatandaş camilerden içeri haklı olarak sokulmuyorken, belirlenmiş özel bir liste ile tek bir camide namaz kılınması pek de akıllıca bir iş gibi durmuyor.

‘ŞİMDİ HALK CUMAYA GİTSE NE YAPACAKLAR’
“Mesela bunu başka bir iktidar yapsa idi, acaba AK Parti ne derdi diye düşünün bir. Hele hele bir de bu namazın görüntülerinin yayınlanması. Yapılan yanlışın üzerine tüy dikti. Haftaya cuma, namaz kılmak isteyenler cami kapılarını kırsa onlara ne diyecekler çok merak ederim!”

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ