1735 görüntülenme08 Şubat 2020
“AKP’Lİ VEKİLLERE HAKARET DEĞİL SUÇ DUYURUSU BU”

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, “Askerlerin özel yetkili mahkemelerde yargılanma teklifini getirenler araştırılsın” Başbuğ, "TSK'ya karşı duymuş olduğumuz saygı ve sorumluluklarımıza göre doğru bildiklerimizi söylemekten hiçbir şey bizi alıkoyamayacaktır" dedi. Başbuğ'un, "Suçlamalara Karşı Gerçekler" başlıklı açıklaması şu şekilde;

'FETÖ HÜCRESİNİ BULDUK AMA'

“4 Mart 2009 tarihinde Hava Kuvvetleri Askeri Savcılığı Kayseri'de asker ve askerler arasında gizli bir yapılanmayı tespit etti. Asker şahıslar ifadelerinde ışık evlerinde yetiştiklerini itiraf ettiler, hakkında yapılan 5 sivil kişiye ise ulaşılamadı. ”

'GECE YARISI KANUN TEKLİFİ VERİLDİ, NEDEN '

“07 Ocak 2009 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisine Türkçe Ceza Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapacağınız Daireler Başbakan'ın imzasıyla Hükümet tasarlanması olarak sunulmuştu. Hükümetin 26 Haziran 2009 tarihinde gece görüş saatleri hakkında00:59'dan itibaren Hükümet tasarlayın olmayan iki adet önerge bakın. "

'FETÖ HÜCRESİNİ SORUŞTURMAMIZ ENGELLENDİ'


3 Kasım 2016 tarihinde TBMM Darbe Girişimini Araştırma Kararlarında beyanlanacak ifade ettiğim gibi" Bu konuda tartışılabilir. Ancak, FETÖ'nün TSK'ya karşı Kayseri'de kurduğu komploya dahil beş sivil olduğu ortadadır. ” Sivil mahkemelerde yargılanmasına önü açıldı. Anayasa'nın Askeri Mahkemelere göre 145. maddesine göre aykırı olmasıydı. “

'DURSUN ÇİÇEK HEDEF ALINDI”

“Millet Meclisi'nde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Anayasa'ya aykırı olduğu sürece ortada olan bu önergenin getirilmesinden önce çekici bir diğer nokta. Genelkurmay Askeri Savcılığı'nın 24 Haziran 2009 tarihinde vermiş olduğu kararından 2 gün sonra çalışır. Albay Dursun Çiçek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrıldı ve tutuklandı. ”

'ERZURUM'DAN DAHİ MÜDAHALE ETTİLER'

Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'in FETÖ'ye ulaşması üzerine Erzurum Özel Yetkili Savcılığı soruşturmaya müdahale etti. Savcılık, Dursun Çiçek'in hazırladığı iddia edilen İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nın uygulamada 3. Ordu Karargahı olduğunu ileri sürdü. FETÖ için önemliydi. ”

'FETÖ TAKTİĞİ BU'

” Kayseri ve Erzincan soruşturmaları FETÖ'nün ciddi şekilde aleyhine gelişebilirdi. Bunun, 7 Ekim 2015 günü, Yargıtay 16. Ceza Dairesi'ndeki duruşmada söylediğim gibi, 28 Ocak 2020 tarihinde bir televizyon kanalında bir programa katıldım. Programda FETÖ'nün siyasi ayağına ilişkin söylediğim hususlar şu şekildedir: Her yere sızdırmış bir örgütün siyasi partilere sızma düşünmek akla ziyandır. Hatta onun partide de olabilir. Ama bunların kim olduğunu ben karar verici olamam, yorum yapamam. Yargının çıkartması lazım. Burada da siyasi iradenin ağırlığını koyması lazım. TBMM'de gerçekleşen bir somut olayı incelesinler üzerine gitsinler. Siyasi ayakla ilgili olarak bir sonuca da varabilirler de. ”

'HİÇBİR GÜÇ GERÇEĞİ SÖYLEMEMİZİ ENGELLEYEMEZ, TAKDİR YÜCE TÜRK MİLLETİ'NİN '

“FİLÖ komploları ile mücadele eden, o günlerde“ FETÖ tehdidi bugün bize, yarın boyutu ”diye sorun iktidarı uyaran bir Genelkurmay başkanının, bugün biz Bugün ve yarın da Türk Milletine ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne karşı duymuş olduğumuzun saygı ve sorumluluklarımız olduğunu doğru bildiklerimizi söylemekten başka şey bizim alıkoyamayacaktır. Takdir Yüce Türk Milletinindir! Kaynak: Yeniçağ Erdal Sarızeybek alıkoyamayacaktır. bugün ve yarın da Türk Milletine ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne karşı duymuş olduğumuz. Takdir Yüce Türk Milletinindir! Kaynak: Yeniçağ Erdal Sarızeybek alıkoyamayacaktır. bugün ve yarın da Türk Milletine ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne karşı duymuş olduğumuz. Takdir Yüce Türk Milletinindir! “

Erdal Sarızeybek

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ