İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, ‘Erdal Sarızeybek'in partimize katılmasını çok değerli buluyorum. Kendisi daima Türk ordusunun çıkarına büyük bir mücadelede bulundu ve kamuoyunun aydınlatılmasında önemli bir rol oynadı.” Dedi.

‘KATILIMI ÖNEMLİ BİR KAZANÇ OLDU’


Emekli Albay Erdal Sarızeybek'in İYİ Parti'ye katılmasını da değerlendiren Çıray, "Erdal Sarızeybek'in partimize katılmasını çok değerli buluyorum. Kendisi daima Türk ordusunun çıkarına büyük bir mücadelede bulundu ve kamuoyunun aydınlatılmasında önemli bir rol oynadı. Önemli bir kazançtır kendisi." ifadelerini kullandı.

ERDAL SARIZEYBEK KİMDİR?

1976 yılında Kara Harp Okulu’dan jandarma teğmen rütbesiyle mezun oldu. 19781996 yılları arasında jandarma teşkilatının sınır, eğitim ve iç güvenlik birliklerinde komutanlık yaptı. 1990 yılında Fransız Jandarma Subay Okulundaki öğrenimini müteakip 19921994 yılları arası Şemdinli Hudut Tabur Komutanlığı görevinde bulundu.

1996-1998 yılları Paris Askeri Ataşe Yardımcılığı görevini yürüttü. 2002 yılında Türkiye’de Adli Kolluk konusunda master yaptı. 1999-2004 yılları arasında Van, Manisa ve Şanlıurfa’da İl Jandarma Komutanlığı görevlerinde bulundu.

2005 yılında atandığı Ankara Uzman Jandarma Öğrenci Alay Komutanlığı görevinde iken albay rütbesinde kendi isteğiyle emekliye ayrıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri Birinci Derece Gümüş Liyakat Madalyası sahibi emekli albay Sarızeybek, evli, iki çocuk babası olup çok iyi derecede Fransızca bilmektedir.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ