Politika
10 Ekim 2021 ( 7037 görüntülenme )

Tantan 'Panik Başladı'

Saygı Öztürk, bugünkü köşesinde Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan'ın muhalefet sözcülerinin AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve parti sözcülerine cevap vermemesini önerdiğini aktardı. Tantan, "Muhalefet konuşmazsa, AKP Genel Başkanı kendi kendini bitirecek. Şu anda panik içinde" dedi.Öztürk'ün köşesindeki ilgili bölümü şöyle:

'AKP GENEL BAŞKANINA CEVAP VERMEYİN'
Önceki İçişleri bakanlarından Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan da gelişmeleri yakından izliyor. Dün konuştuğumuzda, muhalefetin sözcülerinin bir ay AKP Genel Başkanı'na ve o partinin sözcülerine cevap vermemesini öneriyor, nedenini şöyle açıklıyor:

‘PANİK İÇİNDE’
“Muhalefet konuşmazsa, AKP Genel Başkanı kendi kendini bitirecek. Şu anda panik içinde. Batı'dan destek istiyor, halifelik hayaliyle yaşıyor. Çok büyük servet sahibi oldular. O serveti kullanamayacağını biliyor. O'nu ayakta tutan, muhalefet parti liderleri ve sözcüleridir.”

‘DEVLET GÜCÜ TEHDİT ARACI OLARAK KULLANILAMAZ’
“Erdoğan ve ekibi hakkında hiç konuşmaya bile gerek yok. Yurtiçinde ve dışında güven kaybetmiş bir isim. Yandaşlarının nasıl zengin oldukları açığa çıktı. Artık, dini değerlerimizi kullanması da onu kurtaramıyor. Şu anda yapılan devlet gücünün tehdit aracı olarak kullanılmasıdır. Muhalefet, devlet kurumlarına sahip çıkarsa, oradaki vatanperver insanlar da kanunsuz emirleri artık dinlemeyecek ve yasadışı istekleri yerine getirmeyecektir.”

‘SURİYE İLE ANLAŞMA KÜRESEL OYUNU BOZAR’
“İçerde yaşanan sıkıntılardan daha büyüğü çevremizdeki gelişmeler. Bölücü terör örgütü devlet kuruyor. Muhalefet ‘siyasi gerilimler, siyasi cinayetler' diyeceğine 5-6 maddelik düzenlemeyle Suriye politikasının, Suriye-Lübnan ve Irak'la beraber bu emperyal oyunu bozabilir, barışa katkı sağlayabilir. YPG-PKK silahlandırıldı. Bu silahlara el koymalıyız. Uluslararası sözleşmeler de bir ülkeye, güvenliğini tehdit eden bütün yapılara karşı komşu ülkelere de müdahale etme yetkisi tanıyor.”

‘YETKİSİ VAR AMA KULLANMAKTAN ACİZ’
“Evet, yetkileri var ama bu yetkilerini kullanamayan aciz bir iktidar var. Üstüne üstlük pandora kutusundan da siyasetçi, bürokrat isimleri de yavaş yavaş açıklanıyor. O paraların kendilerine verilmesi için planlı bir çalışma var. Pandora hareketi, sivil hareket gibi gözüküyor ama aslında ABD'nin içindeki, devlet içindeki bir harekettir. “

‘HUDUT BOYLARINA SİLAHLI GRUPLAR YERLEŞTİRİLİYOR’
“Ülke güvenliğimizle ilgili riskler de giderek büyüyor. Sınır boylarımıza silahlı Kürt gruplar yerleştiriliyor. Yapılmak istenen Türk-Kürt çatışması, Kürt-Arap çatışması çıkarmak. Bu tuzağa geçmişte düşmedik. Bundan sonra da çok dikkatli olmalıyız. Türkiye'nin Kürt sorunu yok.”

AKP İÇİNDE İKTİDAR SAVAŞI
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, muhalefet partilerine, “İktidara talip olmamaları” yönündeki çağrısını Tantan şöyle yorumladı: “AKP içinde de iktidar savaşı var. Muhalefete ‘İktidara talip olmayın' derken bu parti içinde de, ‘Benden kopmayın” anlamına geliyor. Aynı şekilde iş dünyasına da, “Benden kopmayın. Benim elimden iktidarı kimse alamaz' mesajı veriliyor. Bu, AKP içinde iktidar savaşı olduğunu da ortaya koyuyor.”

Kaynak: Saygı Öztürk/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ