Yeniçağ yazarı Ahmet Takan çarpıcı bir iddiayla gündemi sarstı. Takan, Suriye’den ayrılacağını ileri sürülen deneyimli ABD askerlerinin İran’a karşı kullanılacağını’ dile getirdi. Takan, ‘ABD üslerinin yerinde durduğunu, personelinin de görev başında olduğunu, şu anda ayrılanların ise ABD’nin bölgede görevli dışişleri personeli olduğu’ güvenilir kaynaklarına dayanarak aktardı.

SEÇİMLERE KADAR ALGI OPERASYONU

‘IŞİD’e karşı savaşta oldukça yüksek deneyim kazanmış olan ABD askerlerinin Erbil’e gideceğini ve İran’a karşı kullanılacağını’ ileri süren Takan, YPG/PYD’nin de yerinde durduğunu, yakın zamanda Türkiye’de medya eliyle bir psikolojik harekatın başlatılarak YPG’nin PKK’dan ayrı olduğu yolunda algı oluşturmaya çalışacaklarını’ da belirtti. Takan’ın bugünkü köşe yazısından konuyla ilgili başlıklar şöyle;

‘OPERASYONEL ABD BİRLİKLERİ ERBİL’E GEÇECEK’

“Suriye'de konuşlandırılan ABD askerlerinin gayri nizami harp metotlarıyla neler yaptığını artık çok iyi öğrendik. Doğru habere ulaşmakta en sağlıklı yöntem sahada, bire bir işin içinde olan güvenilir kaynaklarla iletişimde bulunmaktır. Bölgedeki kaynaklarıma sordum, Aldığım yanıt; "ABD dışişleri personeli ayrılıyor. Askerleri yerinde ama operasyonlara katılanlar bir süre sonra Erbil'e geçecek. Bu da 12 ay sürer. Üslerdeki personel kalacak”.

‘ÇEKİLME ÖRTÜSÜ ALTINDA İRAN’A DA OYUN KURULUYOR’

"Peki, Suriye'den gidenler Erbil'de ABD üslerinde tatil mi yapacaklar?.."IŞİD'le savaşta YPG'ye destek olan ABD askerleri burada büyük deneyimler kazandılar. Bunlar İran'da kullanılacaklar. "Bölgedeki sıcak gelişmeleri takip eden ve değerlendiren uzmanlar, "çekilme açıklaması ile ABD İran startını verdi" diyor”.

‘MEDYA ELİYLE ALGI OPERASYONU GELİYOR’

“Dikkatinizden kaçtı mı?. Bilemiyorum!..Trump'tan gelen asker çekme açıklaması ile birlikte, düşman YPG'den bahseden yok. IŞİD hedefi her gün büyütülüyor. Düşmanlarımız mı değiştiriliyor ne!.. Artık bekliyorum; Güzide basınımız (!) ne zaman YPG'nin PKK'dan ayrı bir oluşum olduğunu yazmaya başlayacak.. Peşine kötü PKK'lıların YPG'den kopuşlarını kavgaları ile birlikte sıralayacak... YPG'nin aslında tehlikeli olmadığını dillendirip SDG'ye methiyeler düzecek. Suriye'de çözümün YPG'siz olamayacağını bizlere dayatacak...Kamuoyunda İran aleyhtarlığı nasıl körüklenecek.”

’31 MART SEÇİMLERİNİN SONUNA KADAR BU FİLM SÜRECEK’

“Sonra!.. Federalizmin faydalarını anlatan anlı şanlı uzmanlar ve akil güruhun televizyonlarda boy gösterişlerini sabırsızlıkla bekliyorum!.. Yıllarca, "çözüm süreci"ne format atıldı diye bağırdık. Kimseleri inandıramadık!.. Belgeleri, fotoğrafları koyduk. Şeyma ile Acun'a gösterilen hassasiyetin yüzde 1'ini göremedik!.. Eminim!.. Bu film 31 Mart'a kadar vizyonda kalacak. Gişe rekorları kıracak...Yıllardır böyle!.. ABD senaryoyu yazar AKP oynar... Biz de seyrederiz!.. Tuzağa konan yem de her zaman bizi cezp eder!.. “

Kaynak: Ahmet Takan/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ