Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan, seçimlerden önce AKP'li başkan tarafından TÜGVA'ya (Türkiye Gençlik Vakfı) verilen ve gençlik kıraathanesi olarak kullanılan alanı geri aldı. Meclis, TÜGVA'ya yapılan tahsisin kaldırılmasını oy birliği ile karara bağladı. 

‘KENT MERKEZİNDE TÜGVA’YA TAHSİS’

Kent merkezindeki Uğur Mumcu Parkı’nda bulunan alan eski AKP’li Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz döneminde TÜGVA'ya tahsis edilmişti. Seçimlerden sonra görevi devralan CHP’li Tanju Özcan, kentin ilk gençlik kıraathanesi olma özelliği taşıyan alan hakkında inceleme başlattı. Komisyona sevk edilen ve 10 yıl süreyle TÜGVA’ya verilen alan, Ocak ayının ilk meclis toplantısında gündeme geldi. Yapılan oylamayla TÜGVA’ya verilen ve Gençlik Kıraathanesi olarak kullanılan alan oy birliği ile geri alındı.

ÖZCAN: ‘SEÇİM ÖNCESİ APAR TOPAR VERDİLER, ŞİMDİ OY BİRLİĞİYLE GERİ ALDIK’

Meclis toplantısında konuşan Başkan Özcan, “Seçim öncesinde apar topar bir tahsis yapılmıştı. Biz de bu olayın iptali için geçtiğimiz toplantılarda komisyona havalesini gerçekleştirmiştik. Sonrasında buradaki genç arkadaşlarımız ile de görüştük. Onların talebi doğrultusunda tahsisi kaldırıyoruz. Bu herkesi memnun edecek bir karar gibi görünüyor. Yazılı olarak başvurularını yaptılar, helalleştik. Tahsisi kaldırmak için gündeme getirdik” dedi.

Başkan Özcan'ın açıklamaların ardından yapılan oylamayla TÜGVA’ya verilen ve Gençlik Kıraathanesi olarak kullanılan alan oy birliği ile geri alındı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ