Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 4354 görüntülenme )

Suriye'de Önemli Gelişme!

Son Dakika...

Suriye devlet televizyonu Halep'in doğusunda muhaliflerin hakim olduğu el Şakur bölgesinin Esad rejimi tarafından ele geçirildiğini duyurdu. Bölge kritik önem taşıyor zira buranın rejime geçmesiyle kentin doğusunda muhaliflerin elinde bulunan büyük bölge ikiye bölünmüş oldu.

Reuters’ın konuyla ilgili olarak muhaliflere henüz ulaşılamadığını duyurdu.

Devlet televizyonunun askeri kaynaklara dayandırdığı bilgiye göre Suriye ordusu, ele geçirilen bölgede mayın temizleme işlemlerine başladı. Gelişmenin pazar gecesi mi yoksa pazartesi sabahı mı yaşandığı ise henüz netlik kazanmadı.

2012’DEN BERİ EN BÜYÜK KAÇIŞ
AFP ayrıca, ordunun ele geçirdiği bölgelerden 10 bin sivilin evlerini terk ederek kaçtığını aktardı. Sivillerin bir kısmı, Halep’in kuzeyinde Kürt güçlerinin elindeki bölgelere kaçarken, bir kısmı da hükümet kontrolündeki batı Halep’e gitti.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, 2012’den bu yana Halep’ten bu kadar büyük çaplı bir sivil kaçışı yaşanmadığını vurguluyor.

MUHALİFLER İKİ GÜNDÜR BÜYÜK SALDIRI ALTINDA
Halep’te cumartesi gecesinden beri büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Rejim güçleri muhaliflerin elindeki bölgelere yoğun saldırı başlattı. Dün Halep’in doğusundaki iki bölge Suriye ordusu tarafından alınmıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ