Politika
11 Haziran 2021 ( 17283 görüntülenme )

Soylu 'Harekete Geçti'

ABC Gazetesi'nin edindiği bilgilere göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10 bin dolar siyasetçi ile ilgili savcılığa dilekçe verdi. Soylu'nun dilekçesinde geçen ismin Metin Külünk olduğu belirtiliyor.

ÖNCE SOYLU SONRA PEKER

Süleyman Soylu, bir siyasetçinin Sedat Peker'den 10 bin dolar aldığını iddia etmiş ancak adını vermemişti. Sedat Peker ise iddianın doğru olduğunu ayrıca 10 bin dolardan fazla ve birden fazla siyasetçiye verdiğini itiraf etmişti. Ancak isim vermemişti.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, SOYLU'YA YAZI GÖNDERMİŞTİ
Meclis Başkanı Şentop "Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi" iddiasıyla ilgili İçişleri Bakanı Soylu'ya göndermişti. Şentop, iddiayı ortaya atan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya bir yazı göndererek açıklama yapmasını istemişti. Edinilen bilgiye göre; Şentop İçişleri Bakanlığı'na 27 Mayıs'ta gönderdiği resmi yazıda "Gazi Meclis bu tür iddialarla anılmamalı" ifadesini kullandı ve Milletvekillerinin zan altında bırakılmaması, hukuki sürecin başlatılması için tüm bilgi ve belgelerin adli merciler ve Meclis Başkanlığı'na gönderilmesini istedi. Böylece günlerdir siyaset gündemini meşgul eden soru Meclis Başkanlığı tarafından İçişleri Bakanlığı'na resmen iletilmiş oldu.

İDDİA: SOYLU YAZILI OLARAK SAVCILIĞA BİLGİ VERDİ
İddiaya göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu yazının ardından bugün savcılığa Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçinin Metin Külünk olduğunu yazan bilgiyi verdi.

Kaynak: Ajanslar/ABC

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ