Süleyman Soylu’nun bakan olarak başında olduğu İçişleri Bakanlığı, bugün vatandaşların telefonlarına dolandırıcılık uyarısı mesajı gönderdi.

‘YURT DIŞINDAN GELEN GÖRÜNTÜLERİ ARAMALARI REDDEDİNİZ’
Bakanlığın gönderdiği mesajda, "Sosyal medyadan yurtdışı kaynaklı görüntülü aranarak tehdit ve şantaja maruz kalmamak için tanımadığınız kişilerden gelen görüntülü aramaları reddediniz" ifadeleri yer aldı.

PANDORANIN KUTUSUNDA KİMLER VAR
Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, bugün son paylaştığı mesajında 12 milyona yakın dosyadaki verilere dayanarak dünya liderlerine, siyasetçilere ve ünlülere ait gizli finansal bilgileri ifşa eden Pandora Papers’a ilişkin Türkiye'deki isimlere dikkat çeken ifadeler kullanmıştı. Pandora Papers adı verilen belgeler, 100'den fazla milyarderin, 35 liderin, 330'dan fazla politikacının gelirlerini vergi cennetlerine aktarıp sorumlu oldukları ülkelerde 'vergiden kaçındıkları'nı ortaya koyuyor.

TÜRKİYE AYAĞI
Projenin Türkiye'deki ortağı DW Türkçe'ye göre belgelerde, Türkiye'den de 220'den fazla isim yer alıyor. Bu isimler arasında Türkiye'nin yeni zenginlerinden köklü holding sahipleri, iş dünyasının önde gelen temsilcileri, sanat ve spor dünyasından kamuya mal olmuş kişiler de var.

SEDAT PEKER UYARISI MI

İçişleri Bakanlığı’nın gönderdiği mesaj akılara Sedat Peker’in yayımladığı videoları getirdi. Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker, geçen aylarda yaptığı görüntülü konuşmaların kayıtlarını yayımlamıştı. Yurtdışında bulunan Peker, bazı isimlere de kendisini karşılarına almaları durumunda konuşma kayıtlarını yayımlayacağı hususunda uyarmıştı.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ