6645 görüntülenme01 Haziran 2019
31 Mart seçimleri öncesinde Saadet Partililere söyledikleriyle gündeme gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katıldığı bir programdaki açıklamaları dikkat çekti. Daha önce Saadet Partisini PKK terör örgütüyle işbirliği yapmakla suçlayan Soylu şimdi de ‘Saadet Partili kardeşlerimiz Binali abiyle aynı evde büyüdüler. Yani birbirlerini herhalde Binali abi, Saadet Partili kardeşlerimize Ekrem İmamoğlu’ndan daha yakındır.” Diyerek oy istedi.

SOYLU: SAADET PARTİLİ KARDEŞLERİMİZ BİNALİ ABİ’YE DAHA YAKINDIR

Bakan Süleyman Soylu’nun açıklamaları da dikkat çekiyor.Dün katıldığı bir canlı yayında konuşan Süleyman Soylu, “Saadet Partili kardeşlerimiz Binali abiyle aynı evde büyüdüler. Yani birbirlerini herhalde Binali abi, Saadet Partili kardeşlerimize Ekrem İmamoğlu’ndan daha yakındır” ifadesini kullandı.

SOYLU: MİLLİ GÖRÜŞÜ İKİ VEKİL İÇİN PKK’YA SATAN AHLAKSIZ’ DEMİŞTİ

AKP’li İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart seçimleri öncesinde, Saadet Partisi’ni terör örgütü PKK ile ittifak yapmakla suçlamıştı. 31 Mart öncesinde Soylu, Saadet Partisi için, “Karamollaoğlu bana diyor ki, ‘en ahlaksızca kampanyayı yapıyor’. Ahlaksızlığı yapan ben miyim, yoksa Erbakan’ın milli görüşünü iki milletvekili için PKK’ya satan mıdır ahlaksız? Şanlıurfa ve Adıyaman’da Saadet Partisi ile PKK ittifak etmektedir” demişti.

SOYLU: ‘SAADET PARTİSİ SATTI BU MİLLETİ’ DEMİŞTİ


Bu sözlerle de yetinmeyen AKP’li Bakan Soylu, Saadet Partisi için ağır sözlerine devam etmiş, Üsküdar'da katıldığı bir programda daha önce Saadet Partisi hakkındaki ifadelerine itiraz eden iki Saadet Partili'ye “24 Haziran’da Saadet Partisi sattı bu milleti, hadi oradan densiz. Karamollaoğlu sattı. Densiz, ne söylüyorsun? Utanmadan bir de milletin içine çıkıyorsunuz" ifadelerini kullanmıştı. Bu sözler sonrasında Soylu, ifadelerine tepki gösteren Saadet Partilileri gözaltına aldırıp bir süre karakolda tutmuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ