33065 görüntülenme 06 Haziran 2021
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afyonkarahisar'da Döğer Beldesi'nde gerçekleştirdiği mitingde açıklamalarda bulundu. Soylu, Afyonkarahisar programında İl Emniyet Müdürlüğü binasındaki incelemelerinin ardından Frig Vadisi’nin Afyonkarahisar’daki merkezi Ayazini köyünü ziyaret etti.

PANDEMİ VAR MİTİNG LEBALEB
Kalabalığınkarşıladığı Süleyman Soylu, akşam saatlerinde 5 bin yıllık tarihi geçmişi olduğu ifade edilen köydeki oyma kaya yerleşim yerleri ve turizme yönelik yatırımlarla ilgili incelemeler yaptı. Tarihi köye ziyaretini ilk adım olarak nitelendiren Bakan Soylu, şöyle konuştu:

‘TAYYİP ERDOĞAN TÜRKİYE’Sİ’
“Şunu ifade etmek isterim; Türkiye dinamizmi, kaynağı, zenginliği cenabı Allah tarafından bahşedilen güçlü bir ülkedir. Kendimize yetiyoruz, etrafımızdaki mağdur ve mazluma da yetiyoruz, el uzatıyoruz. Belki birçok bela ve musibetten cenabı Allah bu milletin ali cenablığı, veren el olması sayesinde, bu zenginliğin onu şımartmaması sayesinde muhafaza ediyor ve koruyor. Bugünkü Türkiye dünden daha iyi, inanıyorum ki göreceksiniz Tayyip Erdoğan’ın bugün oluşturduğu Türkiye’si yarına çok daha güçlü bir Türkiye olarak kalacaktır."

GECE 22.15 MİTİNGİ
Ayazini köyünden sonra Bakan Soylu, beraberindeki heyetle İhsaniye ilçesine bağlı Döğer beldesini ziyaret etti. Saat 22.15 sıralarında ise Döğerlilere kısa bir miting yapan Bakan Soylu, bir parkın duvarına çıkarak mikrofonsuz konuştu.

‘BİZİ TERBİYE EDEMEZLER’

Park önündeki yolda köylülere seslenen Bakan Soylu, “Bizi terbiye etmeye çalışıyorlar. Diyorlar ki ‘Bu kadar Türkiye’nin üzerine gidiyoruz, Gezi yaptık, 17- 25 yaptık, 6- 7 Ekim yaptık, 15 Temmuz darbesini yaptık, ardından ekonomi olarak saldırdık, bunlar nasıl bir şekilde sarsılmıyorlar.’ Biz onların saldırılarıyla terbiye edilecek bir millet değiliz. " dedi.

‘DÜNYA İMTİHAN DÜNYASI’
Soylu, "Dünya imtihan dünyası. Bugünkü Türkiye dünden daha iyi. Her türlü kumpas sonrasında o uzun adama, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek vermeniz sayesinde, biz bunun bilincindeyiz. 2023- 2053- 2071 daha güçlü olacaktır." ifadelerini kullandı. Bakan Soylu, saat 22.30 sıralarında sona eren konuşmasının ardından park ve meydandaki vatandaşlarla fotoğraf çektirdikten sonra Döğer'den ayrıldı.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ