Görevden alınmasının ardından tartışmalara konu olmaya devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek'in mal varlığının mahkeme kararınca araştırılacağı öğrenildi. Haber #MelihGökçekinMalVarlığı ile sosyal medyada gündem oldu.

MAHKEME MAL VARLIĞININ ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ


Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek'in, eski vekil ve Devlet Bakanı Gürcan Dağdaş hakkında açtığı davanın bugün görülen duruşmasında ilginç bir gelişme yaşandı. Gökçek'in katılmadığı davada, mahkeme Melih Gökçek'in mal varlığının incelenmesi yönünde karar aldı. Kararın, Dağdaş'ın talebi doğrultusunda alındığı bildirildi.

‘MAL BEYANLARI İNCELENECEK’

Davanın ardından konuya ilişkin Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Gürcan Dağdaş, "İ.Melih Gökçek'in şahsıma açmış olduğu hakaret davasının ilk duruşması yapıldı. İ.Melih duruşmaya katılmadı! Hakim talebim üzerine; İ.Melih'in mal varlığının araştırılması için tapuya ve bankalara yazı yazılmasına ve mal beyanlarının incelenmesine karar verdi!" ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYA HAREKETLİ
Dağdaş, ayrıca Gökçek'in yakınlarının da mal varlığının araştırılacağını duyurdu. Öte yandan, Melih Gökçek'in mal varlığının araştırılacak olması sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı.Twitter'da #MelihGökçekinMalVarlığı başlığı ile yapılan paylaşımlar kısa sürede Türkiye Gündeminde üst sıralara tırmandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ