Korona virüse karşı Biontech tarafından geliştirilen aşılarla ilgili çarpıcı bir iddia CHP eski Milletvekili Hüsnü Bozkurt tarafından dile getirilmişti. Gazeteci Barış Yarkadaş bir televizyon programında 25 bin Alman aşılarının nerede olduğu açıkladı. Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer de, Yarkadaş'ın açıklamasını attığı tweetle duyurdu.

25 BİN ALMAN AŞISI VİPÇİLER İÇİN
Hürriyet Gazetesi yazarı Bayer, 25 bin Alman aşısı ile ilgili açıklama yapan gazeteci Barış Yarkadaş'la ilgili Twitter hesabında şu ifadeleri kullandı; "KRT’de akşam; Gürkan Hacır, Barış Yarkadaş, Uğur Dündar, İsmail Saymaz, Elfin Tataroğlu programında; Yarkadaş, Berat Albayrak’ın bütçeye kaynak ayırmadığından para vermediğini üzerine basa basa anlattı. Ankara’ya, getirilen 25 bin adet aşının da ‘vip’ciler için ayırtıldığını ekledi!"

ALMAN BIONTECH AŞISI NEREDE
Korona virüse karşı Biontech tarafından geliştirilen aşılarla ilgili çarpıcı bir iddia CHP eski Milletvekili Hüsnü Bozkurt tarafından dile getirilmişti. Bozkurt, Biontech’in Türkiye’ye 25 bin doz aşı yolladığını ifade ederken aşıların ise nerede olduğu sorusunu sorarak gündeme gelmişti.

ÇİN BİZE VERDİĞİ AŞIYI ÇİNLİYE YAPTIRMIYOR
Öte yanda Dr. Serdar Savaş, kendisine sorulan "Çin, kendi vatandaşlarına Sinovac aşısı yaptırıyor mu?" sorusuna "Hayır, çünkü henüz Çin'de yasal değil. Çin Sinovac aşısı kullanmıyor ancak farklı aşılar kullanıyor." cevabını verdi. Dünyada şu an Sinovac uygulayan hiçbir ülke olmadığını söyleyen Savaş şunları söyledi:

'ÇİN AŞISININ KORUYUP KORUMAYACAĞI BELLİ DEĞİL'
"Çin aşısı bizi öldürür. Hayır Çin aşısı sizi öldürmez. Neden öldürür, sen aşı oldum hastalıktan korunuyorum zannedersin ama koruması yoktur hastalanır ölürsün. Çin aşısının yan etkisi olacağını zannetmiyorum çünkü tarihte başka örnekleri var. Ama Çin aşısı korur mu bilmiyoruz, 60 yaş üstünü korur mu yoksa zarar mı verir onu hiç bilmiyoruz. "

'60 YAŞ ÜSTÜNE YAPILAMAZ'
"Sinovac aşıları kesinlikle 60 yaş üstüne yapılamaz. Benim önerim şu, eğer birisi size Sinovac aşısını getiriyorsa ve yaşınız 60'ın üstündeyse ilkokul çocukları gibi yere yatın, debelenin, bağırın, çağırın o aşıyı yaptırmayın. Devlete, hükumete, Sağlık Bakanı'na bir görev düşüyor; 60 yaş üzerini, özellikle 70'ten başlayarak 60'a gerileyecek şekilde mutlaka Biontech aşısı vurdurun. Çünkü bunlar yaşlılar üzerinde denenmiştir. Etkilerinin ne olduğunu biliyoruz."

'RİSKLİ GRUPTAYSANIZ, 65 YAŞ ÜSTÜ BU AŞIYI OLMASIN'
"Eğer kanser hastasıysanız, kalp hastasıysanız, ileri derecede şeker hastasıysanız Sinovac aşısını görünce yere yatın, debelenin, tekme atın ve bu aşıyı yaptırmayın. Çünkü kronik hastalığı olanlarda bu aşılar denenmedi. Moderna, Biontech ve Astrazeneca denendi. 65 yaş üstü, kanserliler, ileri derecede diyabet, ileri derecede kalp hastalığı, ileri derecede şeker hastalığı ve immun sistemi baskılayan hastalıklara sahip olanlar kesinlikle Sinovac aşısı vurdurmamalı. Bunları yaptırmak halkı çok büyük bir riske atmaktır."

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ