Reklamlar
Anasayfa » Haber
17 Temmuz 2017 ( 755 görüntülenme )

Son Dakika... GÜNEY HUDUDUMUZDA ÇATIŞMA!..

ÖSO HAREKET GEÇTİ, ÇATIŞMA BAŞLADI

KİLİS'in karşısındaki Suriye'nin Azez kentinin güneyindeki Ayn Daknah köyü yakınlarında Özgür Suriye Ordusu güçleri ile terör örgütü YPG arasında çatışma çıktı.

 Devam eden çatışmalar sırasında meydana gelen patlamaların ardından yükselen dumanlar Kilis tarafından da görülmeye başladı. Bu arada YPG denetimindeki bölgeden Türkiye sınırına yakın noktaya yapılan taciz ateşine de sınır birlikleri tarafından topçu atışıyla karşılık verildi.

ÖSO HAREKETE GEÇTİ

Türkiye sınırına yakın noktadaki Azez'in denetimini elinde bulunduran ÖSO birlikleri, öğle saatlerinde ilçenin birkaç kilometre güneyindeki YPG kontrolündeki Ayn Daknah Köyü'ne saldırı başlattı. ÖSO birliklerinin saldırısına YPG'lilerin karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Çatışmalar sırasında sık sık bölgeden patlama sesleri gelirken, patlamaların ardından yükselen dumanlar da Kilis sınırından görüldü.

TACİZ ATEŞİNE ANINDA KARŞILIK

Öte yandan öğleden sonra terör örgütü PYD'nin silahlı kanadı YPG denetimindeki bölgeden Türkiye sınırına taciz ateşi açıldı. Taciz ateşinin ardından sınırda konuşlu birlikler, saldırının yapıldığı YPG kontrolündeki bölgeye angajman kuralları kapsamında topçu atışıyla karşılık verdi. Sınır birliklerinin misliyle yaptığı topçu atışının ardından Suriye'deki YPG bölgesinden yükselen dumanlar da yine Türkiye tarafından görüldü.

Kaynak: DHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dikkat! Menisküs Sakat Bırakabilir! HOLLANDA'da ÇOK AĞIR DİPLOMATİK SKANDAL!.. Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Çolak Kimdir Dışişleri Bakanlığı'ndan Skandal Açıklama! HSYK'ya AB'den ŞOK KARAR! Elektrik Faturalarında Bu 5 Kaleme DİKKAT! Hayret! Putin, Mevlana Gibi Konuştu! Irak Parlamentosu'dan İlginç Karar!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Şehitlerimizin Kimlikleri Açıklandı! Son Alınan Bilgiler...