Reklamlar
Anasayfa » Haber
20 Mart 2017 ( 11074 görüntülenme )

ŞOK!.. RUSYA TÜRKİYE'DEN TARIM İTHALATINI DURDURDU!..

TARIM ÜRÜNLERİ İTHALATI DURDURULDU

Türk ithalatçıların, Ankara'nın, Rusya'dan buğday dahil bazı tarım ürünlerinin alımını durdurduğunu doğruladığı belirtildi.

Rusya'nın Ankara'daki Ticaret Temsilciliği'nden bir yetkili Sputnik'e verdiği demecinde, "(Türk) ithalatçılar, Türkiye tarafından Rusya'dan buğday, mısır ve ayçiçeği yağı alımının durdurulduğunu doğruluyor" dedi.

Kommersant gazetesi geçen hafta, Türkiye'nin buğday, mısır ve ayçiçeği yağının Rusya'dan vergisiz ithalatına izin belgesi vermeyi durdurduğunu yazmıştı.

Türkiye'nin buğday, mısır ve ayçiçeği yağının Rusya'dan ithalatı için yüzde 130 oranında vergi getirdiği belirtilen Kommersant'ın haberinde, bu adımın, bu ürünlerin Rusya'dan ithalatının fiilen yasaklanması anlamına geldiği kaydedilmişti.

Türk Ekonomi Bakanlığı ise Rusya'dan tarım ürünlerinin alımına yasak getirildiğini doğrulamamıştı.

Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü İşte Türkiye'nin Tweet Rekoru; bakınız kimdeymiş... Milletvekili Okutan'dan HÜKÜMETE AĞIR UYARI!.. MHP Yönetimi Sinan Ogan ve Engin Alan için ne diyor? Her Yıl 1.000.000 İnsanın Sırf Bu Yüzden Yaşamını Yitirdiğini Biliyor muydunuz... İsrail Suriye'yi VURDU! HARP OKULLARI İÇİN KARAR ÇIKTI! ABD'den Komik Açıklama!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Manisa'da KORKUTAN DEPREM!