Reklamlar
Anasayfa » Haber
20 Mart 2017 ( 11058 görüntülenme )

ŞOK!.. RUSYA TÜRKİYE'DEN TARIM İTHALATINI DURDURDU!..

TARIM ÜRÜNLERİ İTHALATI DURDURULDU

Türk ithalatçıların, Ankara'nın, Rusya'dan buğday dahil bazı tarım ürünlerinin alımını durdurduğunu doğruladığı belirtildi.

Rusya'nın Ankara'daki Ticaret Temsilciliği'nden bir yetkili Sputnik'e verdiği demecinde, "(Türk) ithalatçılar, Türkiye tarafından Rusya'dan buğday, mısır ve ayçiçeği yağı alımının durdurulduğunu doğruluyor" dedi.

Kommersant gazetesi geçen hafta, Türkiye'nin buğday, mısır ve ayçiçeği yağının Rusya'dan vergisiz ithalatına izin belgesi vermeyi durdurduğunu yazmıştı.

Türkiye'nin buğday, mısır ve ayçiçeği yağının Rusya'dan ithalatı için yüzde 130 oranında vergi getirdiği belirtilen Kommersant'ın haberinde, bu adımın, bu ürünlerin Rusya'dan ithalatının fiilen yasaklanması anlamına geldiği kaydedilmişti.

Türk Ekonomi Bakanlığı ise Rusya'dan tarım ürünlerinin alımına yasak getirildiğini doğrulamamıştı.

Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BAHÇELİ'YE SÜRPRİZ KONUK! Meteorolojiden KRİTİK UYARI! Flaş! IŞİD Bir Örgüt Daha Kurdu: HASİBE! MANİSA VALİLİĞİ'NDEN KAMUOYUNA DUYURU... Rusya Erdoğan'ın Açıklamasına Karşı Harekete Geçti! KIBRIS'TA 11 ASKERE ŞOK GÖZALTI! Türk Savaş Uçakları YPG'yi Vuruyor! ABD'den TÜRKİYE'ye DALGA GEÇER GİBİ YANIT!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Sinan Oğan'dan Gözaltılara Tepki!