Mecliste ayaklarını masasının üzerine uzatarak karşısında duran danışmanlarını "Emirerlerim" ifadeleriyle paylaşan ve sosyal medyada tepki alan AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun danışmanı konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Danışman, Sofuoğlu'nu savunurken diğer milletvekillerinin danışmanlarının maaşlarından pay aldığını ileri sürdü.

‘EMİRLERİ PAYLAŞIMI’

AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Meclis'te ayaklarını uzattığı masanın yanında duran danışmanları Semih Bostanlıoğlu ve Levent Yaman'ın yer aldığı fotoğrafı, üzerine 'Emirerlerim' notu yazarak Instagram hesabından paylaşmıştı. Ancak bu paylaşım, kısa sürede çok sayıda sosyal medya kullanıcısının tepkisiyle karşılaşmış, bunun üzerine Sofuoğlu paylaşımını silmişti.

İDDİA: DİĞER VEKİLLER DANIŞMAN MAAŞLARINDAN PAY ALIYOR Sofuoğlu'nun danışmanı Semih Bostanoğlu sosyal medya hesabından fotoğrafla ilgili açıklama yaptı. Bostanoğlu, "Diğer milletvekileri danışmanlarının maaşlarından pay alırken, Kenan abim giydiğimiz kıyafetimize kadar her şeyimizle kendisi ilgileniyor. Meclis'te bizden ayrı oturduğunu gören bir tane danışman varsa çıksın konuşsun" dedi.

BİR SAAT SONRA PAYLAŞIMI SİLDİ

Ancak Semih Bostanoğlu da kendisine 'emir eri' diyen Sofuoğlu gibi paylaşımındaki bir ifadeyi sildi. Bostanoğlu, "Diğer milletvekileri danışmanlarının maaşlarından pay alırken" ifadesini bir saat sonra paylaşımından kaldırdı.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ