CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, seçilen CHP’li belediye başkanlarının mazbatalarını neden almadığıyla ilgili açıklama yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilen Zeydan Karalar’ın mazbatasını almaya gitmediği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

GEÇERSİZ OYLAR MHP’YE YAZILSA BİLE FARK KAPANMIYOR

MHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimiyle ilgili olarak seçim kuruluna itiraz edip geçersiz oyların yeniden sayılması yönünde talepte bulunduğuna dikkati çeken Çelebi, “Geçersiz oyların tamamı geçerli olarak kabul edilip, MHP adayının oyu olarak kayıtlara geçse bile aradaki farkın kapanması matematiksel olarak imkansız. Anlamsız itirazlarla mazbata verilmesi geciktirilerek Adana başsız bırakılıyor” dedi.

SEÇİM KURULU MAZBATAYI VERMİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilen Zeydan Karalar’ın mazbatasını almaya gitmediği yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğunun altını çizen Çelebi, “Seçim Kurulu belediye başkanlarımızın hiçbirine mazbatalarını vermedi. Bu duruma gerekçe olarak da MHP’nin itirazları gösteriliyor. 

Ancak MHP’nin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili yaptığı itirazların seçim sonuncu değiştirmesi mümkün değil. Çünkü tüm geçersiz oyların toplamı aradaki farkın yarısının dahi kapanmasını sağlamıyor. Başkanımız Zeydan Karalar en kısa sürede mazbatasını alıp görevine başlayacak” diye konuştu.

ANLAMSIZ VE SONUÇSUZ İTİRAZLARLA MAZBATA SÜRECİ UZATILMAYA ÇALIŞILIYOR

Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleriyle ilgili itirazların anlamsızlığına işaret eden Çelebi, önceki dönemde belediye başkanlığına sahip olan MHP’nin bu itirazlarla mazbata sürecini geciktirmeye çalıştığını söyledi.

ÇOK İDDİALAR VAR

Bu tavrın kamuoyunda çok farklı yorumlara neden olduğuna işaret eden Çelebi, “Mazbata sürecinin gecikmesi belediyenin içinin boşaltıldığından, evrak imhasına kadar birçok ciddi iddianın bugün kamuoyunda tartışılmasına neden olmaktadır. Adana’nın tanıtımı için çok büyük bir öneme sahip olan ve kentimizin de bir markası haline gelen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın başladığı bir dönemde Adana Büyükşehir Belediyesi’nin başkansız bırakılması da oldukça manidar ve kabul edilemez bir durumdur” şeklinde konuştu.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ