7425 görüntülenme 05 Nisan 2022
Taksim Meydanı’nda yeni yıl kutlamaları öncesinde üzerinde “Ey Müslüman Kardeşim” yazılı bildiriler dağıtıp, yılbaşı kutlamalarına katılanları 'kafir' olmakla itham eden, içki içen yurttaşlara dini uyarılarda bulunan ve kendilerine 'tebliğciler' diyen gerici grup, Ramazan’da yeniden ortaya çıktı.

SAYMAZ TEPKİLİ ‘HARAMIN BÜYÜĞÜ KAMU İHALELERİNDE YENİYOR’

Gazeteci İsmail Saymaz da konuya sessiz kalamayarak sosyal medyadam tepki gösterdi. "Tebliğciler"e "Meyhanelerde vakit kaybetmeyin" diyen Saymaz, "Türkiye’de haramın büyüğü meyhanelerde değil, kamu ihalelerinde yeniyor" ifadelerini kullandı.

SAYMAZ ‘BENİM Kİ DE TEBLİĞ’
Saymaz paylaşımın devamında şöyle dedi: "Benimki eleştiri değil, yanlış anlaşılmasın, benimki de tebliğ. Emri bil maruf, nehyi anil münker."
Saymaz'ın bu paylaşımı sosyal medyada binlerce beğeni ve retweet aldı.

TEBLİĞCİLER BU KEZ KADIKÖY’DE
Kadıköy'de, bir mekanda alkollü içki tüketen gençlerin yanına gelerek dini hatırlatma yapmak isteyen ‘tebliğciler’ genç grubun tepkisiyle karşılaştı. İçkili mekanların dışında yer alan masalarının çevresinde “Hocanın görevi ölüm gelmeden hatırlatmak, berber tıraş eder doktor muayene eder. Hoca da hatırlatır” şeklinde yapılan açıklamalara, masada oturan yurttaşlardan tepki geldi.

TEPKİ VAR

Yurttaşlardan birisinin “Bizim böyle bir isteğimiz oldu mu? Doktora gidiyoruz mesela, muayene olmaya. Diyoruz ki benim bir rahatsızlığım var. Bizim sizden hatırlatma gibi bir isteğimiz oldu mu? Siz şu an taciz ediyorsunuz bizi bu masada otururken” şeklinde konuşması üzerine tebliğciler de “Yok taciz değil, sıkıntı yok. Selamlaşma. Allah’a emanet olun” diyerek bölgeden uzaklaştı.

Kaynak: Ajanslar/ Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ