Politika
23 Kasım 2017 ( 8278 görüntülenme )

SARRAF DAVASINDA İŞ DEĞİŞİYOR...

SARRAF TANIK ATİLLA SANIK AMA...

Rıza Sarraf'ın ABD'deki davasını yakından takip eden ve Rıza Sarraf'la da bir görüşme gerçekleştiren avukat Cahit Akbulut, Sarraf'ın savcılıkla iş birliği yapmış olma ihtimalinin kesinleştiğini ve duruşmada Sarraf'ın olmayacağını belirtti.

ABD’de yaşayan ve Rıza Sarraf davasını yakından takip eden avukat Cahit Akbulut, Sarraf’ın savcılıkla işbirliği yapmış olma ihtimalinin kesinleştiğini ve duruşmada Sarraf’ın olmayacağını iddia etti.

Avukat Cahit Akbulut RS FM’de gazeteci Yavuz Oğhan’ın sorularını yanıtladı. Sarraf’la 3 hafta önce bir görüşme gerçekleştiren ancak görüşmenin detaylarına ‘etik’ olmadığı için girmeyeceğini belirten Akbulut, kamuoyunun merakla beklediği Rıza Sarraf ve Mehmet Hakan Atilla’nın duruşmasına Rıza Sarraf’ın katılmayacağını ifade ederek,

"SARRAF TANIK ATİLLA SANIK"

 “Bütün gelişmeleri değerlendirdiğimizde, duruşmaya, sadece Halkbank yöneticisi Mehmet Hakan Atilla katılacak. Önceki duruşmalarda, diğer sanıkların da isimleri sanık listesinde oluyordu. Şimdi yalnızca Hakan Atilla’nın ismi var” dedi. 

"SARRAF ARTIK İTİRAFÇI"

Akbulut, sanık listesinde yalnızca Hakan Atilla’nın isminin olmasının, Rıza Sarraf’ın savcılıkla işbirliği yaptığının kanıtı olduğunu savunarak, “Duruşma listesinde sadece Hakan Atilla’nın ismi olduğu için, Rıza Sarraf’ın savcılıkla iş birliği yaptığı kesinleşti” dedi.

Duruşmada, Rıza Sarraf’ın sanık değil tanık olma ihtimalinin doğduğunu da ifade eden avukat Akbulut, Halkbank yöneticisinin da savcılıkla iş birliğine gidebileceğini ileri sürdü. 

Akbulut, şunları söyledi: 

"ATİLLA DA SAVCILIKLA ANLAŞMA YOLUNA GİDEBİLİR"“Halkbank yöneticisi Hakan Atilla’nın çıkacağı duruşmada, Rıza Sarraf’ın şahit olma ihtimali var. Rıza Sarraf savcılıkla anlaştıysa, ki anlaştı, şahitlik yaptığı anda, Hakan Atilla’nın savunmaları çökecek.

 Rıza Sarraf’ın şahitlik yapması, Hakan Atilla’yı da savcılıkla anlaşma yoluna girmeye iter. Bugüne kadar Rıza Sarraf’ın durumunun bilinmemesi, Hakan Atilla’nın savunma stratejisini belirleyememesine sebep oluyordu. Hakan Atilla’nın savcılıkla anlaşması da sürpriz olmaz”

kaynak:cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ