Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel corona virüsü verilerini açıkladı. Türkiye’de genel durumu açıklayan Bakan Koca ‘Veriler bize şunu söylüyor: “İstersek başarırız! Tarihimiz buna şahittir. Yeter ki düşünceli ve bilinçli hareket etmekten taviz vermeyelim. Ulaşacağımız güzel yarınlar bugün alınan tedbirler sayesinde olacaktır. Sorumluluklarımızı unutmayalım: Temas, Mesafe, İzolasyon”.

VAKA SAYISI EKLENİYOR, TOPLAM 98.674'
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel corona virüsü verilerini açıkladı. Sağlık Bakanı bugün 3 Bin 083 yeni vaka olduğunu duyurdu. Bakan dün de 4.611 yeni vaka tespit edildiğini söylemişti. Bakan Koca, bugün 117 can kaybı yaşandığını söyledi. Bakan dün de 119 kişinin hayatını kaybettiğini duyurmuştu. Açıklanan son verilerin ardından Türkiye'deki toplam vaka sayısı 98 Bin 674'e, toplam vefat sayısı ise 2 Bin 376’ya yükseldi.

‘3 Bin 083 YENİ VAKA, BUGÜN 117 CAN KAYBI’
Türkiye'de ilk vakası 11 Mart’ta görülen corona virüsü, can almaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel corona virüsü vakalarını ve yaşanan can kaybını açıkladı. Bugün 37 Bin 535 test yapıldığını açıklayan Koca, 3 Bin 083 yeni vaka tespit edildiğini belirtti.

BAKAN KOCA: ‘DÜŞÜNCELİ VE BİLİNÇLİ HAREKET’
Corona virüsü nedeniyle bugün 117 kişinin daha hayatını kaybettiğini ifade eden Koca, iyileşen toplam hasta sayısının da 16.477’ye yükseldiğini duyurdu. Açıklanan son verilerin ardından Türkiye’deki toplam vaka sayısı 98 Bin 674 ’e, toplam vefat sayısı ise 117’ye yükseldi. Bakan Koca’nın son açıklaması şöyle; ‘İstersek başarırız! Tarihimiz buna şahittir. Yeter ki düşünceli ve bilinçli hareket etmekten taviz vermeyelim. Ulaşacağımız güzel yarınlar bugün alınan tedbirler sayesinde olacaktır. Sorumluluklarımızı unutmayalım: Temas, Mesafe, İzolasyon”.

CAN KAYBI ARTIYOR

Öte yanda Corona virüsü istatistiklerine yer verilen worldometers internet sayfasındaki bilgilere göre, dünya genelindeki vaka sayısı 2 milyon 588 bin 283’e ulaştı. Virüs nedeniyle yaşanan can kayıpları ise 180 bin 013 olmuş durumda. Virüse yakalanıp tedavi edilenlerin sayısı ise 706 bin 423.

SIRALAMADA ABD BİRİNCİ
Corona virüsü vakası ve yaşanan can kayıpları göz önüne alındığında virüsten en çok etkilenen ülke virüsün ilk olarak görüldüğü Çin değil nüfusu 300 milyondan fazla olan ABD oldu. ABD’de şu ana kadar 820 binden fazla vaka görülürken 45 binden fazla da can kaybı yaşandı. ABD’yi 200 binden fazla vaka ve 21 binden fazla can kaybı ile İspanya izlerken, İtalya’da da ölümler 24 bini geçmiş durumda. Vaka sıralamasında 183 binden fazla vaka ile üçüncü sırada bulunan İtalya’yı ise bir başka Avrupa ülkesi Fransa takip ediyor. Ülkede şu ana kadar 20 binden fazla kişi hayatını kaybetti ve yapılan testler sonucunda 158 binden fazla vaka tespit edildi.

Kaynak: Sağlık Bakanlığı/ Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ