Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle 61 kişi daha hayatını kaybetti. Can kaybı 3 bin 397’ye, toplam vaka sayısı 126 bin 045’e yükseldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı koronavirüs verilerine göre, son 24 saatte yapılan test sayısı 24 bin 001 olurken, vaka sayısı 1.670 oldu.

BUGÜN 61 CAN KAYBI
Son 24 saatte 61 kişi hayatını kaybederken, bugün iyileşen kişi sayısı ise 4 bin 892 olarak açıklandı. Toplam test sayısı 1 milyon 135 bin 367, toplam vaka sayısı 126 bin 045, toplam vefat sayısı 3 bin 397, toplam yoğun bakım hasta sayısı 1.424, toplam entübe hasta sayısı 766, toplam iyileşen hasta sayısı 63 bin 151 oldu. İlk kez, günlük vaka sayısının 2.000’in altına düştüğünü açıklayan Koca, " 11 MART’TAN BU YANA, İLK KEZ BUGÜN, iyileşen hasta sayımız, mevcut Koronavirüs hasta sayımızı geçti. Tedbirlere uyuldukça, sonuç, çok daha iyi olacak.’ dedi.

DURUM İYİ
Dün yaptığı açıklamada ilk kez günlük vaka sayısının 2.000’in altına düştüğünü açıklayan Koca, " 30 Mart’tan bu yana ilk kez, günlük vaka sayısı 2.000’in altına düştü. Yeni iyileşen hasta sayımız, bunun iki buçuk katına yakın’ demişti.

YENEMEDİ 'ERDOĞAN'DAN TAZİYE'
İstanbul'da yeni tip corona virüsü tedavisi gören ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu hayatını kaybetti. Ölüm haberi üzerine, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ömer Döngeloğlu'nun oğlu Muhammed Döngeloğlu'na taziyelerini iletti.

YAŞAMINI YİTİRDİ
İstanbul’un Başakşehir İlçesi’ndeki bir hastanede yeni tip corona virüsü tedavisi gören ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu yaşamını yitirdi. Yapmış olduğu birçok televizyon programı ile tanınan Döngeloğlu'na bir süre önce Covid19 tanısı konulmuştu. Döngeloğlu, bugün doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

ERDOĞAN’DAN TAZİYE
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Döngeloğlu'nun vefatı nedeniyle oğlu Muhammed Döngeloğlu ile telefonda görüşerek taziyelerini iletti.Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Döngeloğlu'nun ölümü üzerine şu başsağlığı mesajını paylaştı:

‘PANİĞE VE REHAVETE KAPILMAYIN’
“Koronavirüse yenik düşerek hayatını kaybeden Ömer Döngeloğlu hocamıza Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun. Koronavirüsten vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Paniğe ve rehavete kapılmadan tedbirleri uygulayalım.”

ÖĞRETİM ÜYESİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Öte yanda İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin duayen öğretim üyelerinden Prof. Dr. Murat Dilmener corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tütek haberi sosyal medya hesabından duyurdu. Prof. Dr. Tütek son paylaşımında ise "Covid-19 sürecinde çok kıymetli 4 hocamızı kaybettik" diyerek onların bu süreçteki katkılarını andı.

Kaynak: Sağlık Bakanlığı/ Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ