İstanbul'u CHP'ye kaybeden AKP'nin talebi üzerine Maltepe'de 1089 sandığın yaklaşık 913'ü sayıldı. Normal koşullarda 'olağanüstü itiraz' saat 17.00'de sona erdi. Ancak İstanbul'da oy sayımı henüz bitmiş değil.

Yüksek Seçim Kurulu, İstanbul'daki seçim sonuçlarının kesinleşmesini bekliyor ve tek sayım yapılan ilçe Maltepe. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde devam eden sayım işlemine geçtiğimiz akşam saatlerinde AKP ve MHP’lilerin tutumu yüzünden ara verilmişti.

Daha sonra yeniden başlanan oy sayım işlemi halen devam ediyor. Her şeyin planlandığı gibi gitmesi durumunda Ekrem İmamoğlu’nun da pazartesi günü mazbatasını alması bekleniyor. Bugün saat 19:09 itibariyle de sandıkların 913’ünün sayımının tamamlandığı öğrenildi.

FARK KAPANMIYOR, İMAMOĞLU 13.907 OYLA ÖNDE


CHP’li eski vekil Barış Yarkadaş, saat 19:09 itibariyle Maltepe’deki oy sayımına ilişkin durumu sosyal medya hesabından paylaştı. Yarkadaş, ‘Maltepe'de şu an 1089 sandığın yaklaşık 913'ü sayıldı. Geride sayılacak 176 sandık kaldı. Şu son sayımla birlikte İmamoğlu 13.907 oyla bir kez daha İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Biz de Maltepe'de sandık ve oy nöbetindeyiz’ diyerek kamuoyunu bilgilendirdi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ