Politika
30 Ocak 2018 ( 6879 görüntülenme )

SAADET PARTİSİ KONUŞTU... GÜNDEM KARIŞTI!..

SAADET PARTİSİ: İŞKİLLENİYORUZ


SAADET PARTİSİ: DAHA ÖNCE DE HAREKAT YAPTIK AMA ŞİMDİ DURUM FARKLI

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, Afrin'e yönelik başlatılan 'Zeytin Dalı Harekatı'nı desteklediklerini ancak operasyonun bu kadar gündemde olmasının kendilerini işkillendirdiğini ifade etti.

SP, Antalya İl Başkanlığı tarafından genel seçime yönelik çalışmaların hızlandırılması amacıyla ‘Ver elini Antalya' sloganıyla Nazım Hikmet Kongre Merkezi'nde toplantı düzenlendi.

Toplantıda konuşan SP Genel Başkan Yardımcısı Aydın, dış politikanın ‘hallaç pamuğu'na döndüğünü savunarak şunları söyledi:

'AYARLARIMIZ, HİÇ BU KADAR BOZULMAMIŞTI'


"Ayarlarımız, hiç bu kadar bozulmamıştı. Ne sağcımız sağcı, ne solcumuz solcu. Ne TSK, ne polis teşkilatımız; cemaatlerimiz, muhafazakarlarımız herkes birbirine girdi. Her şeyle oynandı. Belirsizlik yaşıyoruz" diye konuştu.

Bir ay sonra ne ile karşılaşılacağı konusunda endişeli olduğunu söyleyen Aydın;

“DIŞ POLİTİKA AYNI DIŞ POLİTİKA AMA…”

"Hokkabazlık, dizilerle medyayla parayla yapılıyor. Dış politikada hiçbir şey yapılmadığı halde kahramanlık yapıldığı anlatılıyor" dedi.

‘Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili de açıklamalarda bulunan Aydın, harekatı desteklediklerini ve tek dileklerinin Mehmetçik'in zaferle dönmesi olduğunu söyledi. Aydın;

'HAREKATIN BU KADAR GÜNDEMDE OLMASI BİZİ İŞKİLLENDİRİYOR”

"Biz, ilk defa sınır dışı operasyon yapmadık. Daha önce de operasyonlar oldu; ancak bu, çok gündeme alındı. Bu operasyonun bu kadar gündemde olması, bizi işkillendiriyor. 

Rusya neden ses çıkarmadı? 
Amerika biraz tepki verirken neden bu olayda Türkiye'nin karşısına dikilmiyor? YPG/PYD neden beklenen tepkiyi ortaya koymuyor? 

Sınır güvenliği için yapılıyor. Buna inanmak istiyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ