6394 görüntülenme 01 Aralık 2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la anlaşarak savunma sanayii kuruluşlarını satın alması durumunda iktidara gelmeleri halinde bunları geri alacakları mesajını verdi.

’SATILIRSA EĞER UYARIYORUM
Kılıçdaroğlu, daha önce Tank Palet Fabrikası’yla ilgili Katar’a yönelik gösterdiği tepkiyi bugün de Birleşik Arap Emirlikleri’nin savunma sanayii fabrikaları ve kuruluşlarını satın alması olasılığına gösterdi. Kılıçdaroğlu, şu sözlerle uyardı;

‘BURNUNUZDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİM'
“Birleşik Arap Emirlikleri'nin veliaht prensi geldi. Havaalanında kırmızı, turkuaz halılarla karşılandı. Düne kadar bu adamlara ‘şerefsiz’ diyordunuz, ne oldu birdenbire? Koskoca Türkiye Cumhuriyeti devleti 15 Temmuz darbe girişimini finanse edenleri, imkan sağlayanları, onları koruyanları kırmızı halıyla davet etti. Buradan Erdoğan'a söylüyorum ve BAE'nin veliaht prensine de söylüyorum. Ordunun HAVELSAN'ına, ROKETSAN'ına, ASELSAN'ına da el koyarsanız, satarsanız fitil fitil burnunuzdan getiririm” dedi.

‘MEMLEKETİ SEN BU HALE GETİRDİN’
Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Ekonomide kurtuluş savaşı verecek noktaya bu memleketi kim getirdi? 1920 yıldır bu memleketi Bay Kemal mi, CHP mi yönetiyordu? Sen yönetiyordun” tepkisini gösterdi.

Kaynak: Ajanslar/ VOA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ