ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Venezuela'yla ilgili yaptığı Twitter paylaşımında bir skandala imza attı. Paylaşılan haritada Türkiye ikiye bölünmüş olarak gösterilirken, Sözcü'nün ulaştığı Amerikalı yetkililer "yanlışlık olmuş" dedi, ancak daha fazla ayrıntı vermedi.

Adının açıklanmasını istemeyen Amerikalı yetkili, mesajın Pompeo tarafından geri çekilip çekilmeyeceği konusunda, “Genellikle twitter mesajları geri çekilmiyor ya da silinmiyor. Bu konuda bir şey söylemek mümkün değil” dedi.

TÜRKİYE’Yİ ORTADAN İKİYE BÖLMÜŞLER

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’nun Twiter’da paylaştığı, dünya üzerinde Türkiye’yi tam ortadan ikiye bölünmüş gösteren haritaya ilişkin mesaj, Venezuela konusunda. Venezuela’da seçilmiş lider Maduro’nun yerine ABD, Meclis Başkanı Guaido’yu “devlet başkanı” olarak tanımış, Türkiye ise Venezuela’da tarafını Maduro’dan yana belirlemişti.

ABD DIŞİŞLERİ BAKANI POMPEO BU BÖLÜNMÜŞ HARİTAYI PAYLAŞTI

Pompeo’nun Twitter mesajında paylaştığı videoda, Maduro yerine Guido’yu “devlet başkanı” olarak tanıyan ülkeler işaretleniyor.

Nitekim Pompeo da videonun yanına eklediği yazılı mesajda, “Guaido’yu geçici devlet başkanı olarak tanıyarak Venezuela halkını destekleyen Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Makedonya, Hollanda, Polonya, Portekiz, İspanya, İsveç ve Birleşik Krallık’ı takdir ediyoruz” ifadesini kullandı.

Ancak bu yazılı mesaja eşlik eden dünya haritasında Türkiye, tam ortadan ikiye bölünmüş şekilde gösterildi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ