Genel
22 Haziran 2017 ( 354 görüntülenme )

PETKİM'DE ÇARPICI GELİŞME!..

PETKİM’de anlaşmaya varıldı


İzmir’in Aliağa İlçesi’nde PETKİM ile Petrol-İş Sendikası arasında uzunca bir süredir devam eden Toplu İş Sözleşmesi (TİS) süreci 4’üncü gününde neticelendirildi.

Sendika yöneticileri, fabrika içerisinde bekleyen işçilere anlaşma detayları ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Buna göre, anlaşmaya varılan maddeler şunlar olduğu bildirildi:

"Yeni dönem Toplu İş Sözleşmemiz 01.01.2017 – 31.12.2019 dönemini içerecek şekilde 3 yıllık olarak imzalandı. Ücretlerde 1. Yıl Birinci Altı Ay %6 (%4,73 enflasyon oranının üstüne 1,27 puan artı zam) ücret zammı ve 2006 yılı sonrasında işe giren işçilere bu ücret zammına ilave olarak 4 puan skala yakınlaştırma,

Ayrıca, sosyal ödemeler ve vukua bağlı ödemelerde %15-%16 oranlarında artış oldu. Çalışanların Bayram Parası 275 TL'den 380 TL'ye yükseltildi."

PETKİM Genel Müdürlüğü tarafından anlaşma ile ilgili yapılan açıklamada “Biliyoruz ki, yeni dönem Toplu İş Sözleşmemiz, PETKİM çalışanlarından paydaşlarına kadar her kesim için huzurlu ve kazançlı bir çalışma döneminin devamı olacaktır. “PETKİM Benim” düşüncesiyle üreten ve bu güçle Türkiye'nin 20 büyük sanayi tesisinden birini oluşturan PETKİM ve PETKİM'lilerin ortak iradeyle imzaladığı bu sözleşmenin yeni yatırımlara açılan kapı olacağına yürekten inanıyoruz.” denildi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ