Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Ayasofya'daki ilk cuma hutbesinde kullandığı ifadeye tepki gösteren Türkiye'nin en çok okunan köşe yazarı Yılmaz Özdil, "Biri 'keşke Yunan kazansaydı' diyen tımarhanelik fesli, öbürü Atatürk’e lanet okuyan sarıklı... Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim!" ifadelerini kullandı.

EBAŞ LANET OKUDU
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ayasofya’da ilk cuma hutbesini kılıçla okudu. Erbaş, “Bizim inancımızda vakıf malı dokunulmazdır, dokunanı yakar. Vakfedenin şartı vazgeçilmezdir, çiğneyen lanete uğrar” ifadelerini kullanmıştı.

‘BRE ZINDIK’
Erbaş’ın yaptığı bu açıklamaya Türkiye’nin en çok okunan köşe yazarı Yılmaz Özdil’den tepki geldi. Sosyal medya hesabından bir fotoğraf paylaşan Özdil, “Biri ‘keşke Yunan kazansaydı’ diyen tımarhanelik fesli, öbürü Atatürk'e lanet okuyan sarıklı… Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim!” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN 'VAZİFE 24 SAAT'

Öte yanda İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatını sosyal medya hesabından duyurdu. Vali Yerlikaya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

’24 SAAT AÇIK OLSUN’
“Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan #AyasofyaKebirCamiiSerifi’nin bu günden itibaren 24 saat ibadete açık olması talimatını verdi. Ayasofya Camii artık 24 saat daima açık olacak. Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz.”

EŞBAŞKAN
Öte yanda Erdoğan ‘BOP Eşbaşkanıyız’ dediği video yeniden gündeme düştü. Emekli Albay Erdal Sarızeybek BOP Projesinin ne olduğunu facebook ve youtube kanallarında tek tek açıkladı. Projesinde son aşamanın anayasa üzerinde oynanarak Türk Cumhuriyeti Devletinin Anayasasının değiştirilmesi öngörülüyor.

ERDOĞAN ‘BİZ BOP EŞBAŞKANLARINDAN BİRİYİZ’
Sadece 2004-2006 arası geçen iki yılda dönemin Başbakanı Erdoğan’ın ‘Biz Genişletilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Presinin (BOP) eşbaşkanlarından biriyiz’ dediği açıklandı. Bir konuşmasında ‘Şu anda demokratik ortak olarak geniş Ortadoğu ve Kuzey Afrika projesi içinde, bu projenin eşbaşkanları olarak Türkiye, İtalya ve Yemen yer alıyor. Bu ülkelerde demokrasi, özgürlükler, egemenlik ve ekonomik kalkınma konularındaki gelişmeleri izleyeceğiz. Elimizden ne geliyorsa, bunu bölge barışı için, bölgenin refahı ve mutluluğu için yerine getirme gayreti içinde olacağız’ dediği kaydedilmiş.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ