3757 görüntülenme10 Kasım 2018
Usta gazeteci ve köşe yazarı Yılmaz Özdil, katıldığı Halk Arenası programında 'Andımız' ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 'Andımızla ilgili tüm mesele Türk alerjisidir' diyen Özdil, Herkesin evladını 'Ne mutlu Türküm diyene' diyerek yetiştirmesini istedi.

DERSİMİZ ATATÜRK

Türkiye'nin en çok okunan köşe yazarı olmasının yanı sıra, kitapları da satış rekorları kıran Yılmaz Özdil, Halk Arenası’nın konuğuydu. Gündeme dair konuları değerlendiren Özdil, AKP’nin okunmaması yönünde ısrarını sürdürdüğü ‘Andımız’a değindi.

 ‘Andımız’ ile ilgili tüm meselenin Türk alerjisi olduğunu vurgulayan Özdil, sözlerini şöyle tamamladı;

‘BUNLARDA TÜRK ALLERJİSİ VAR’

“Çünkü Cumhuriyetin temel taşı, ulus devlet kavramıdır. Bizim ‘Ne mutlu Türküm’ dememiz, Türk vatandaşlığı, Anayasal vatandaşlıktır, yurttaşı temsil eder. Herhangi bir etnik kökeni temsil etmez. Bunu bile bile niye itiraz ediyorsun? Çünkü; Türk alerjisi, çünkü bu ülkede özellikle son 15 senedir Japon olabilirsin, Fransız, Suriyeli, Filistinli olabilirsin ama Türk oldu mu problem oluyor. Alerji var, Türk alerjisi var. Neden? Çünkü ülkenin çimentosu. ‘Ne mutlu Türküm diyene’ diyerek kuruldu bu ülke. Herkes evladını ‘Ne mutlu Türküm diyene’ diyerek yetiştirsin” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ