Politika
20 Ekim 2020 ( 14134 görüntülenme )

Özdağ 'Beklenmedik Çıkış'

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr Ümit Özdağ, katıldığı bir televizyon programında İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu FETÖ'cü olmakla suçladı. Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü Enver Altaylı’nın yeğeni olduğunu söyleyen Ümit Özdağ şöyle konuştu:

‘FETÖ DERNEĞİNDE BAŞKAN YARDIMCILIĞI YAPMIŞ’
*Kendisi FETÖ’nün yurt dışındaki en büyük sivil toplum örgütü olan Kazakistan Türk iş adamları derneğinin başkan yardımcılığını yapmış. Çok net söylüyorum sivil toplum örgütünün eğer başkan yardımcılığını yapıyorsan, öncesinde ve sonrasındaki başkan FETÖ’cüyse, bu arada FETÖ’yle ilgili yıllar boyunca bir tane olumlu ve olumsuz açıklamanız yoksa, sosyal medya hesaplarınız bomboşsa bu şekillendirilmiş demektir. Hayatın normal akışına aykırıdır. Bunun doğru olmadığını düşündüğüm için daha partiye gelmeden önce bu uyarımı yaptım ve tekrarladım.”

‘AÇIK BİLGİLER VAR’

*Meral Hanım ‘Devlette böyle bir bilgi yok’ dedi, ben de diyorum ki devlet her bilgiyi paylaşmaz. Bir de açık bilgiler var bu bilgilere baktığınızda FETÖ’nün kendi yapılanması içerisinde kendi elemanları dışında kimseyi getirmediğini biliyoruz. Ben ne söylediğini gayet iyi bilerek yıllardan beri terör ve güvenlik konusunda çalışan biriyim”.

KAVUNCU’DAN AÇIKLAMA ‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM’
Özdağ'ın bu açıklamalarından sonra yayına telefonla bağlanan Buğra Kavuncu, “Ben yarın cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağım. Bana bu iftiralarda bulunan kişiyle ilgili. İstanbul kongresinde kendisinde taraf oldu, madem 3 yıldır böyle bir endişesi vardı, biz bütün haklarımızı hukuk önünde çözdük. Bu ülkede adalete hukuka güvenmekten başka çaremiz yok” dedi.

Bu tartışmanın ardından İstanbul'daki 39 ilçe başkanı, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na Kavuncu'ya destek ziyaretine gitti.

ÜMİT ÖZDAĞ'IN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞI İSTİFA ETTİ
Öte yanda Ümit Özdağ'ın danışmanı Hüseyin Evren Kavas yaşanan FETÖ tartışması sonrası görevinden istifa ettiğini açıkladı. Hüseyin Evren Kavas istifasını sosyal medya hesabından yaptığı şu açıklama ile duyurdu: "İYİ Parti İstanbul Milletvekili Sayın Ümit Özdağ’ın danışmanlığından istifa etmiş bulunmaktayım. Genel Başkanımız Sayın @meral_aksener‘in liderliğinde İYİ Parti’nin iktidarı için bir nefer olarak gayret etmeye devam edeceğim."

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ