Spor
27 Eylül 2018 ( 13669 görüntülenme )

Oylama yapıldı!.. 'TÜRKİYE İÇİN CAN SIKICI GEREKÇE'

“2024 Avrupa Şampiyonası Nerede” sorusu cevabını buldu. EURO 2024 ev sahibi olacak ülke İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde düzenlenen törenle açıklandı. 


Türkiye ve Almanya’nın aday ülkeler olduğu yarışmada kullanılan oylar sonrasında Almanya’nın EURO 2024’ü düzenlemesine karar verildi.

12’YE KARŞI DÖRT OY

Yapılan oylamada Almanya’ya 12, Türkiye’ye ise 4 oy verildiği açıklandı. Konu hakkında açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bu, UEFA ve EURO 2024 açısından üzücü bir durumdur. Organizasyon anlamında gücümüz, kalitemiz bellidir. Tesislerimizin, statlarımızın yeniliği ortadadır. Ülke olarak kaybettiğimiz hiçbir şey yoktur.” ifadelerini kullandı.

Yapılan oylamada Türkiye’ye 4 oy verilirken 12 oy alan Almanya, EURO 2024’ü düzenlemeye hak kazandı. UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, EURO 2024’ü düzenleme hakkının Almanya’ya verilmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Ceferin şöyle konuştu;

‘İNSAN HAKLARI RİSKLİ, BAZI ŞEHİRLER İÇİN ENDİŞE’


“Prosedür şeffaftı. Oylama demokratik oldu. Her demokratik karar, haklı bir karardır. Söyleyebileceğim tek şey fantastik bir EURO2024 bekliyorum. Değerlendirme raporu sonucunda Türkiye’de düzenlemenin bazı riskleri vardı. Türkiye’nin insan hakları aksiyon planı eksikti. Otel kapasitesi limitliydi. Birçok şehir için bazı endişeler vardı.”

TÜRKİYE SUNUMU YAPILDI

Türkiye adına TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in yanı sıra, TFF başkan vekilleri Servet Yardımcı ve Nihat Özdemir, yönetim kurulu üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, genel sekreter Kadir Kardaş, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Türkiye’nin adaylık elçisi Ampute Milli Takımı oyuncusu Barış Telli ile Beşiktaş Kadın Futbol Takımı oyuncusu Jessica O’Rourke Çarmıklı tören öncesinde sunum yaptı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ