Politika
04 Haziran 2018 ( 3146 görüntülenme )

O ÖYLE BU BÖYLE... 'BAHÇELİ DUMAN'

Cumhur İttifakı'nda yer alan BBP'nin Genel Başkanı Mustafa Destici'den, MHP lideri Bahçeli'nin af önerisiyle ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi.

“BAHÇELİ’YE SAYGIMIZ VAR AMA…”

AKP gibi af önerisine yanaşmayan Desctici, "Kulun kula karşı işlediği suçlarda biz şahsen genel bir aftan yana değiliz ancak ve ancak o kişi helallik verirse o şekilde olabilir diye düşünüyoruz. Sayın Bahçeli'nin endişelerine, gerekçelerine de kendisi açısından değerlendirmelerine de saygı duyuyorum" dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Eskişehir’de hasta ziyareti öncesi gazetecilere açıklama yaptı. MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin afla ilgili açıklamalarına ilişkin Destici;

“DEVLETE KARŞI İŞLENEN SUÇLARDA AF OLABİLİR”

“Biz insanın insana karşı işlediği, yani kulun kula karşı işlediği suçlarda af yetkisinin devlete ait olamayacağını ancak bir insanın kendisine karşı işlenen suçtan dolayı o suçun sahibini kendisinin affedebileceğine inanıyoruz. Bizim bakışımız bu ancak devlet kendisine karşı işlenen suçlara affetme konusunda milletin verdiği yetkiyi bu yönde kullanabilir.”

“KİŞİNİN HELALLİK VERMESİ LAZIM, ÖYLE AF OLABİLİR”

“Sayın Bahçeli ile bu konuyu görüşme imkanımız oldu. Tabi kendisinin ciddi kaygıları var. Haklı endişeleri var ve bu konuda da ileri sürdüğü haklı birtakım gerekçeler var. Ben ona saygı duyuyorum. Sayın Bahçeli’nin endişelerine, gerekçelerine de kendisi açısından değerlendirmelerine de saygı duyuyorum. Kulun kula karşı işlediği suçlarda biz şahsen genel bir aftan yana değiliz ancak ve ancak o kişi helallik verirse o şekilde olabilir diye düşünüyoruz.” dedi.

‘BEDELLİ ASKERLİKTEN GELECEK PARALAR HASTALARA VERİLİRSE EĞER…”

Destici, bedelli askerlik ile ilgili soru üzerineyse “İlkesel olarak bedelli askerliği doğru bulmuyoruz. Eğer çıkacaksa buradan elde edilen gelirin bir kısmının Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Hastalarına ayrılmasını arzu ediyoruz diye aylar öncesi açıklamalarda bulununca bu konuda bize çok fazla soru soruldu. Orada da SMA hastaları ile ilgili de bir sonuç alındı. Tamamen olmasa da kısmen bir sonuç alındı” diye konuştu.

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ