1270 görüntülenme 06 Ocak 2021
Melih Bulu'nun Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanması büyük tepkilere neden oldu. Melih Bulu bugün ilk kez öğrencilerin arasına meydana indi ancak  öğrenciler, Bulu’nun yüzüne karşı "kayyum rektör istemiyoruz" sloganlarıyla tepki gösterdiler. 

TEPKİ VAR 'KAYYUM REKTÖR İSTEMİYORUZ'
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla 5 üniversitenin rektörü değişti. Bunlardan biri de Boğaziçi Üniversitesi'ne atanan Melih Bulu oldu.Melih Bulu bugün ilk kez öğrencilerin arasına girmeye çalıştı. Öğrenciler, "kayyum rektör istemiyoruz" sloganlarıyla Bulu'ya tepki gösterdi. Bulu, öğrencilere tepki göstermeden onların arasında durmaya devam etti. Ancak öğrenciler tepkilerini devam ettirdiler. Öğrenciler ile Bulu arasında şu diyaloglar yaşandı;

Öğrenci: Sorularımızı cevaplamıyorsunuz, siz gidin istifa edin biz dersimizi çalışalım.
Bulu: Tişörtün çok güzel.

Öğrenci: Hocam şaka mı yapıyorsunuz? Atamanızda liyakat mı var siyasal network mü?
Bulu: Network çok önemli, doğru. Benim bu konuda bir makalem var. Kendimi akademik olarak ve network olarak geliştirdim. Hayat beni oraya götürdü.

Öğrenci: Hocam bir soruya da cevap ver. Size yönlendirilen hiçbir eleştiriyi savunamadınız. Siz kişisel kariyerinizi savunamazken bizim 150 yıllık değerlerimizi nasıl savunacaksınız?
Bulu: Ben bir üniversitenin dekanıydım. Sonra İstinye Üniversitesi’ni kurdum. Bakın, İstinye Üniversitesi dördüncü senesinde dünyanın ilk 400 üniversitesi arasına girdi.


Bulu: Çok demokratik bir ortamdayız. Gerçekten çok mutluyum.
Öğrenci: Demokrasinin temelinde seçim vardır. Kayyumla atanmış biri demokrasiden söz edemez. Baskının olduğu yerde bilim olmaz.

Bulu: Çay alabilir miyim ben.
Öğrenci: Kimse çay almasın, millet bahçesinde miyiz hocam? Siz gidene kadar biz burada nöbet tutacağız. İstifa edene kadar buradayız. Gelin birlikte fotoğraf çekilelim, Instagram'dan yayınlayalım. Altına da istifa mektubunuzu koyalım bakanınız gibi.

ÖĞRENCİLER SIRTINI DÖNDÜ
Öte yandan Melih Bulu’nun hiçbir soruya yanıt verememesi üzerine öğrenciler rektöre sırtını dönerek protestoda bulundu.

Kaynak:Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ