Ana Sayfa
11 Ocak 2022 ( 7653 görüntülenme )

N'Oluyor 'Ayar Bi Daha Ayar'

Yeni yılla birlikte Türkiye bir zam furyasına girerken, akaryakıta bir zam daha geldi. Yeni fiyatlar bu geceden itibaren geçerli olacak. Önceki gece de benzinde 63 kuruş, motorinde ise 94 kuruş fiyat artışı olmuştu.

OTOGAZA ZAM
EPGİS'ten yapılan açıklamaya göre, LPG'ye 29 kuruş zam yapıldı. EPGİS'in açıklaması şu şekilde: "Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 12/01/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG Otogazda 29 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur."

YENİ YILDA ÜÇÜNCÜ ZAM
2022 yılındaki zam fırtınası etkisini sürdürüyor. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), önceki gece de benzin ve motorine zam geldiğini duyurmuştu.. Sendikanın açıklamasına göre, benzinde 63 kuruş ve motorinde 94 kuruş fiyat artışı gerçekleşmişti. 1 Ocak 2022 tarihinde itibaren geçerli olmak üzere motorinde 1 lira 29 kuruş, benzinde 61 kuruş ve LPG’de 78 kuruş fiyat artışı olmuştu.

DOLAR 14'E YAKLAŞTI

Öte yanda Dolar bugün 11 Ocak günü 13.85 TL'den işlem görüyor. Dolar kuru 13.40 ve 14 seviyeleri arasında dalgalanmasını sürdürüyor. Fed tutanaklarının ardından Fed’in beklentilerin öncesinde faiz artırımına gidebileceği görüşünün artması dolar güçlendiriyor.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ