Ekonomi
11 Ocak 2019 ( 1312 görüntülenme )

MÜSİAD: 'AYAĞINI YORGANINA GÖRE UZAT'

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, kredi kartı kullanımının Türkiye'nin bir vazgeçilmezi olduğunu da belirterek, "Atalarımızın bir sözü var, 'Ayağını yorganına göre uzat' diye. Ama bunu unutmuşuz bir miktar. " dedi.

'AYAĞINI YORGANINA GÖRE UZAT SÖZÜNÜ UNUTMUŞUZ'

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, kredi kartı kullanımının Türkiye'nin bir vazgeçilmezi olduğunu da belirterek, "Atalarımızın bir sözü var, 'Ayağını yorganına göre uzat' diye. Ama bunu unutmuşuz bir miktar. Kredi kartlarının taksitlendirilmesi konusuna olumlu bakıyoruz. Vatandaşlarımız kredi kartlarını bir kurtuluş yolu olarak görmesinler. Karşılığı varsa harcama yapsınlar. Diğer türlü biz bunun önünü alamayız" dedi.

MÜSİAD Denizli Şubesi'nin 22'nci Olağan Genel Kurul Toplantısı otelde yapıldı. Toplantıda konuşan MÜSİAD Denizli Şubesi Başkanı İsmail Biltekin, bugüne kadar yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. 2018'in ikinci yarısında Türkiye'nin ekonomik bir saldırıya maruz kaldığını belirten Kaan, sözlerine şöyle devam etti;

'2019'DA İLK 3 AY SIKINTILI GEÇECEK'

"2018'in özellikle ikinci yarısında yapılan Türkiye'ye karşı saldırı, döviz, faiz ve enflasyon üzerinden oldu. Bu 2008'e göre çok daha büyük bir saldırıdır. 2008'de kriz Türkiye'yi teğet geçmiştir. Ama geçen seneki bu saldırıdan Allah'ın izniyle ülke olarak kurtulduk. 2019'da ilk 3 ay biraz sıkıntı çekeceğiz ama devamını ekonomik programa uygun bir şekilde tamamlayacağımızı düşünüyorum.”

‘DAHA FAZLA ÜRETMEMİZ LAZIM’

“ İlk 3 aylık dönem mevsim itibarıyla genelde hizmet sektörünün yavaş olduğu bir dönem oluyor. İhracatta artışın devam edeceğini düşünüyoruz. Geçen yıl 168 milyar doların üzerinde bir ihracatımız oldu. İthalatta yine bir miktar durağanlık devam edecek. Daha fazla üreterek ve aynı zamanda maliyetlerimizi de aşağı düşürecek şekilde çalışarak, tasarruf ederek bu işin üstesinden geleceğimize inanıyorum" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ