Genel
29 Nisan 2017 ( 12071 görüntülenme )

MHP'YE AKP'DEN İNANILMAZ TUZAK!..

AKP'de yeni kabine gündeme gelirken, MHP'li isimlerin de yer alacağı konuşuluyor.

Devlet Bahçeli’nin vereceği karara bağlı olarak, ‘MHP’li ve MHP’siz yeni kabine’ alternatifleri hazırlanıyor. MHP’ye 2-3 bakanlık gündemde.


Başkanlık sistemini içeren Anayasa değişikliğine hem TBMM’de hem de referandum sürecinde destek veren Bahçeli ve kurmaylarının kabinede yer alıp almaması, yeni hükümetin ne zaman açıklanacağını da belirleyecek.

MHP KULİSLERİNDE İKİ GÖRÜŞ
MHP ile ‘bakanlık’ görüşmeleri yapılırsa, önümüzdeki hafta açıklanması beklenen yeni kabinenin bir sonraki haftaya kalabileceği iddia ediliyor. MHP kulislerinde iki görüş var. Bazı MHP kurmayları, “Bu bir koalisyon hükümeti olacaksa, koalisyon görüşmelerinin yapılması ve bakanlıkların da bu aşamada konuşulması gerekir. Sığıntı parti görüntüsü vermek istemeyiz. Aksi durumda, hükümette, MHP’li bakan yer almaz ama uyum yasalarına desteğe devam ederiz” diyorlar. 

Bazı MHP kurmayları ise yeni hükümette 2-3 bakanla temsil edilmenin sakıncası olmadığını, tabanın iktidarda olmayı önemsediğini dile getiriyorlar.

BAŞBAKAN YARDIMCILIĞI İDDİASI
AK Parti kulislerinde ise MHP’nin yeni hükümette 2-3 bakanla temsil edileceğini dile getirenler bulunuyor. MHP’ye bir başbakan yardımcılığı, Kalkınma Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verilebileceğini iddia edenler var. Partide, MHP’den hiç bakan almadan yeni bir kabine yapılacağını dile getirenler de yer alıyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Başbakan Binali Yıldırım’la yapacağı değerlendirmelerde, yeni bakanlar kurulu ile yeni MKYK ve MYK’yı da birlikte gözden geçirecekleri ifade ediliyor.

Kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ