Genel
30 Ekim 2017 ( 8908 görüntülenme )

MHP'Lİ VEKİL KONUŞTU... GÖKÇEK DUMAN, TOPBAŞ DUMAN!..

USTA: BU İSTİFALAR FETÖYLE MÜCADELE KAPSAMINDA

Usta, belediye başkanlarının istifalarını da FETÖ ile mücadele kapsamında değerlendirdiğini belirtti.

Bazı AK Partili belediye başkanlarının istifasını, FETÖ ile mücadele kapsamında değerlendirdiğini belirten Usta, FETÖ'yle ve bu örgütün siyasi ayağıyla mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.

'BELEDİYE BAŞKANLARININ İSTİFASI FETÖ İLE MÜCADELE KAPSAMINDA'

Erhan Usta, "O zaman bu, FETÖ'nün siyasi ayağıyla mücadele ise bundan niye rahatsız olunuyor? Kılıçdaroğlu'nun bundan rahatsız olmasını anlayabilmiş değiliz" diye konuştu.

Söz konusu belediyelerin başarılı olduklarının da söylenemeyeceğini ifade eden Usta;

'BOŞ BİR HAMLE"

 "Yani şimdi Melih Gökçek için karalar bağlayacak halimiz de yok. O yüzden ben bunu, Kılıçdaroğlu'nun yaptığını boş bir meydan okuma, bir siyasi hamle olarak değerlendiriyorum" dedi.

"Bir sıkışıklık görüp de siyasi rant peşinde koşmanın, vatanseverlikle de yurtseverlikle de çeliştiğini düşünüyorum" ifadesini kullanan Usta, MHP olarak her zaman 'Önce ülkem' dediklerini ve diğer siyasi partilerin de böyle davranmasını beklediklerini belirtti.

'SEÇİM GELECEKSE HAZIRIZ'

Usta, "Bütün bunlara rağmen bir erken seçim gündeme gelecekse de tabii ki bir siyasi parti olarak seçime de hazır olduğumuzu ifade etmek isterim" diye konuştu.

MHP'nin il ve ilçe kongrelerinin tamamını yaptıklarını, teşkilatlarını büyük ölçüde yenilediklerini aktaran Usta, büyük kongre tarihini de çok önceden planlandığı gibi 18 Mart 2018 olarak belirlediklerini söyledi.

MHP'nin seçime her zaman hazır olduğunu belirten Usta, "Ancak erken bir seçimin, bugünkü ortamda Türkiye açısından faydalı olacağını düşünmüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ