Genel
23 Eylül 2017 ( 2798 görüntülenme )

MHP'DE DEPREM!

MHP Yalova il teşkilatına 500 kişinin aynı anda üye olduğu iddia edilmişti ancak aksine 258 kişi istifa etti!

258 kişi arasında eski İl Başkanları, eski Merkez ilçe Başkanları, eski İl Belediye Başkan adayları, eski İlçe başkanları, eski Yönetim Kurulu üyeleri, eski İlçe Belediye Başkan adayları da var.


Yapılan basın açıklamasında "MHP'den istifa ettiğimizi ve bundan sonraki mücadelemize Sayın Meral Akşener liderliğinde, Milliyetçilik ve Ülkücülüğümüzden zerre ödün vermeden devam edeceğimizi Yalova ve tüm Türkiye kamuoyuna ilan ederiz." denildi.

Açıklamanın tam metni ise şöyleydi:

"Değerli Arkadaşlar ve Kıymetli Basın Mensupları. 94 yıllık Cumhuriyet tarihimizde 50 yıla yakın bir süredir var olan Milliyetçi Hareket Partisi bugüne kadar 65 hükümet kurulmasına rağmen neden bir kez dahi olsa birinci olamamıştır?


Türk siyasetinde bir köylünün, bir işçinin, bir hocanın, bir liberal bürokratın Türk Milletine derdini anlatıp iktidara geldiği görülmüştür de, neden bir Türk Milliyetçisinin iktidar olduğu görülmemiştir?

Neden Türk Milleti, Milliyetçi Hareketi iktidar yapmamıştır? Neden dünyanın en büyük gençlik örgütünü bünyesinde barındıran bir partinin bir tane bile genç milletvekili olmamıştır?

Neden demokratik ve yasal hakkımız olan olağanüstü kongre talebimiz,yasalar ve demokratik gelenekler alt üst edilerek hiçe sayılmıştır? 


Neden “sesimize kulak ver MHP“ dediğimiz halde kulaklar tıkanmıştır?

Son 20 yılı aynı kadro ile yönetilirken neden kimse kendini başarısız görmemektedir?Acaba bizde ne yok ki iktidar olamıyoruz?

İşte bu soruları artık Ülkücüler de Milliyetçiler de kendilerine sormaya başlamıştır ki yıllık bu süreçte Ülkücü camia her yeni güne bir başka parti teşkilatının daha kapatılma haberi ile uyandı. Her yeni gün partimizin yetiştirdiği bir değer partimizden ihraç edildi. MHP'ye ömrünü vermiş insanlardan, parti binalarının anahtarlarını valiliğe teslim etmeleri istendi.

"TEK ADAM YÖNETİMİ HALİNE GELDİ"

Geldiğimiz noktada MHP yönetimi,milyonlarca Ülkücüyü hayal kırıklığına uğratmıştır. MHP artık fikir beyan edilemeyen bir tek adam yönetimi haline gelmiştir. Bugün burada bulunmamızın sebeplerini bu cümlelerle ifade ederek MHP'den istifa ettiğimizi ve bundan sonraki mücadelemize Sayın Meral Akşener liderliğinde, Milliyetçilik ve Ülkücülüğümüzden zerre ödün vermeden devam edeceğimizi Yalova ve tüm Türkiye kamuoyuna ilan ederiz.

Erol Tatar (MHP Eski İl Başkanı)Muhsin Kurumaz (Çiftlikköy Eski Belediye Başkan Adayı)Ünlem Üstel (MHP Eski Milletvekili Adayı)Mahmut Renkler (MHP Eski Milletvekili Aday)Mehmet Cam (MHP Eski İl Başkanı)Osman Barış Ertekin (Eski Merkez İlçe Başkanı)Ahmet Kaplan (MHP Belediye Başkan Adayı)Rıfat Erbil (MHP Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı)Osman Ertuğrul (MHP Eski Armutlu İlçe Başkanı)Ahmet Gençtürk (MHP Eski Milletvekili Adayı)Savaş Aygül (MHP Altınova Eski İlçe Başkanı)Kazım Karyağdı (MHP Üst Kurul Delegesi) Ve MHP'de çeşitli kademelerde görev almış 258 kişi istifa etmiştir.

Kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ