8304 görüntülenme 27 Haziran 2020
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, özel bir televizyon kanalında katıldığı programda, “MHP, AK Parti’nin sırtında yük demiştiniz, aynı fikirde misiniz?” sorusuna, “Cumhurbaşkanımız bu ittifak hakkında konuşulmasını istemiyor. Bu bize bir talimattır. O nedenle bir şey söylemeyeceğim, düşüncem içimde kalsın” yanıtını verdi. Arınç’a MHP’den ilk tepki Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’tan geldi.

ARINÇ: ‘ERDOĞAN TALİMAT VERDİ, SÖYLEYEMEM’
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, özel bir televizyon kanalında katıldığı programda, “MHP, AK Parti’nin sırtında yük demiştiniz, aynı fikirde misiniz?” sorusuna, “Cumhurbaşkanımız bu ittifak hakkında konuşulmasını istemiyor. Bu bize bir talimattır. O nedenle bir şey söylemeyeceğim, düşüncem içimde kalsın” yanıtını verdi.

‘ENGİNYURT: AKP’NİN SIRTINDA KAMBUR SENSİN’
Enginyurt, Twitter'dan yaptığı paylaşımda “Sen yoksun yanında da başarısız mı? Sen var mıydın 24 Haziran'da? 24 Haziran'da MHP vardı. Bülent Arınç'a soruyorlar 'MHP, AK Parti'nin sırtında yük demiştiniz, aynı fikirde misiniz?'. Diyor ki 'Cumhurbaşkanımız üzülüyor, onun için düşüncem içimde kalsın'. Yani demek istiyor ki 'aynı düşüncedeyim.' Cumhurbaşkanının sırtında bir kambur varsa, Bülent Arınç sensin! MHP’liler kimsenin sırtında kambur olmamıştır. Bülent efendi, içinde taşıdığın pis fikirlerini biz biliyoruz. Ülkücü ve MHP düşmanısın” dedi.

METİNER'DEN ARINÇ'A FİTNEBAZ TAKİYECİ'
Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner'den Bülent Arınç'a yönelik çok sert bir açıklama geldi. Metiner, 'Asıl Ak Parti’mizin ve Reis’imizin sırtındaki yük sensin. Fitnebaz takiyeci!' sözleriyle Arınç'a seslendi. “Bülent Arınç’a göre MHP Ak Parti’nin sırtında bir yük!” diyen Metiner “Ak Parti-MHP ittifakından FETÖ fena halde rahatsız. Cumhur İttifakı FETÖ’nün korkulu rüyası. Bay Arınç FETÖ kimden rahatsızsa ondan rahatsız. Asıl Ak Parti’mizin ve Reis’imizin sırtındaki yük sensin. Fitnebaz takiyeci!” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ