Metropoll Araştırma'nın son yaptığı çalışmaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden seçileceğini düşünenlerin oranı Eylül ayında en düşük seviyeye indi.

ERDOĞAN ADAY OLSA KAZANIR MI
Metropoll Araştırma Türkiye’nin Nabzı adlı çalışmasında anketinde katılımcılara “Bu pazar Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa ve Erdoğan yeniden aday olsa kazanabilir mi?” sorusu soruldu. Katılımcıların yüzde 16.4’ü ‘kesinlikle kazanır’ diye yanıt verdi. ‘Kazanır’ diyenlerin oranı ise yüzde 27.6 olarak hesaplandı. Bu verilere göre Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı olacağına inananların oranı yüzde 44.1’te kaldı.

‘KESİNLİKLE KAZANIR’ DİYENLERİN ORANI YÜZDE ’27.6’
‘Kesinlikle kazanamaz’ diyenlerin oranı yüzde 12.3 olurken, kazanır diyenlerin oranı ise yüzde 27.6 olarak hesaplandı. Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı seçimini kazanamayacağına düşünenlerin oranı böylece yüzde 49.8 olarak hesaplandı.

YÜZDE 55.4’TEN YÜZDE 44.1’E DÜŞÜŞ
Metropoll Araştırma bu soruyu katılımcılara daha önceki araştırmalarında da soruyordu. Ağustos 2020’de Erdoğan’ın yeniden seçileceğine inananların oranı yüzde 55.4 idi. Eylül, elde edilen yüzde 44.1’lik oran ile Erdoğan’a olan inancın en düşük olduğu ay olarak kayıtlara geçti.

ERDOĞAN ANKETLER İÇİN ‘ALGI OPERASYONU’ DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Afrika seyahati öncesinde yaptığı açıklamada, anket sonuçlarına güveninin kalmadığını belirterek, “Son dönemde ortaya atılan anketlerin kimler tarafından ne amaçla yapıldığı ortada yani bu tür anketlerden de manipülasyonlardan da ciddi manada bıktık. Yalan, terör, algı operasyonları ve kişi kurum suikastlarıyla AK Parti’ye ve hükümetimize saldıran kesimler şimdi de anketlerle algı operasyonlarına devam ediyorlar” demişti.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ