Genel
13 Şubat 2020 ( 171 görüntülenme )

Meclis Önünde 'Can Pazarı'

TBMM Çankaya kapısı önünde bir vatandaş ‘Çocuklarım aç’ diyerek kendini yakmaya çalıştı. Meclis önündeki intihar girişimi polislerin araya girmesiyle son buldu.

HATAY BENZERİ VAKA


Hatay Valiliği önünde iş bulamayan bir vatandaşın ‘Çocuklarım aç’ diyerek kendini yakması sonrası benzer bir eylem Meclis önünde gerçekleşti. TBMM Çankaya kapısı önünde bir vatandaş sabah saatlerinde kendini yakmaya çalıştı. Polislerin araya girmesiyle son bulan eylem sonrası kendini yakmaya çalışan vatandaşın gözaltına alındığı öğrenildi.

SEBEP PARASIZLIK

Olayı anlatan görgü tanıkları "Bir kişi Çankaya kapının Atatürk Bulvarına yakın bölümünde kendini yakacağını söyleyerek üzerine sıvı döktü. O esnada polisler üzerine atlayarak o kişiyi etkisiz hale getirdiler. Daha sonra Çankaya kapının girişindeki polis noktasına götürdüler. Ardından çok sayıda ambulans geldi. Parasızlık nedeniyle eylem yaptığını söylüyordu" dedi.

GÖZALTI

Koruma Daire Başkanlığı'na bağlı güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınan yurttaş, daha sonra Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polislere teslim edildi. intihar girişiminde bulunan kişi hakkında yasadışı eylem yapmaktan işlem yapılacağı bildirildi.

CHP'DEN TEPKİ

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Türkiye’nin her yerinde vatandaşların içinde bulundukları ekonomik kriz nedeniyle intihar girişiminde bulunduklarını vurgulayarak, “ İktidar vatandaş intiharlarını önlemek için değil, basından saklamak için çabalıyor” dedi.

'İŞ BANKASI'YLA UĞRAŞACAĞINIZA İŞSİZLİKLE UĞRAŞIN'

Türkiye’de yaşanan işsizlik ve ekonomik kriz nedeniyle insanların elektrik, doğal gaz parasını dahi ödeyemez hale geldiğini kaydeden Başarır, “ Bu çok acı bir durum, çok üzülüyoruz. Geçen hafta bir vatandaşımız Mersin’de binadan kendini atıyordu, intihar etmesini zor engelledik. Milyonlarca vatandaş borçları yüzünden icralarla boğuşuyor, Cumhurbaşkanı İş Bankası ile uğraşıyor. Bu olacak şey değil, Sayın Cumhurbaşkanı artık vatandaşın gerçek gündemini görmeli. İnsanların gündemi İş Bankası değil, iş, ekmek, aş “ sözleri ile tepkisini dile getirdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ