Politika
27 Aralık 2018 ( 1199 görüntülenme )

Komşu'da SÜRPRİZ ZİYARET!..

ABD Başkanı Donald Trump, Irak'taki Al Asad Havacılık Üssü'ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Basının haberdar edilmediği ziyaret sürpriz bir şekilde planlandı ve Trump kimsenin beklemediği anda Irak’ta ortaya çıktı.

‘ERDOĞAN’LA KONUŞTUM, O DA IŞİD’İ YENMEK İSTİYOR’

Al Asad Hava Üssü’nde ABD askerleriyle bir ara gelen Trump’ın yanında First Lady Melania ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton’da vardı. Trump burada Suriye'den çekilme kararı için, "Bence birçok insan benim düşündüğüm gibi düşünmeye başlayacak" dedi. Trump ziyareti sırasında gazetecilere, "Suriye'de IŞİD'i yendik. Erdoğan ile konuştum, o da IŞİD'i yenmek istiyor ve yapacak" açıklamasını yaptı.

‘IRAK’TAN ÇEKİLMEYİ DÜŞÜNMÜYORUZ’

Trump ayrıca Suriye’den çekilme konusunda daha önce de yardımcılarıyla görüştüğünü ancak yardımcılarının kendisini Suriye’de kalma konusunda ikna ettiklerini açıkladı. Irak’tan çekilmeyi düşünmediklerini söyleyen Trump, Suriye’ye yapılacak bir operasyonda Irak’taki üssün kullanılabileceğini duyurdu.

“ERDOĞAN DA IŞİD’İ YENMEK İSTİYOR”

Trump IŞİD’i yendiğini belirttiği açıklamasında ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuştuğunu ve onun da IŞİD’i yenmek istediğini’ açıkladı. Trump, “Komutanlar Suriye’den çekilmek için ek süre istediler ben kabul etmedim. Bölge ülkeleri IŞİD’i yenme konusunda yükü paylaşmalı” sözlerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ