Genel
24 Şubat 2019 ( 406 görüntülenme )

Türkkan: 'HER DÖRT KİŞİDEN BİRİNE İCRA'

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, seçim bölgesinde icra dosyalarının sayısının 500 bini aştığını ve Kocaeli'de her 4 kişiden 1'inin icralık olduğunu açıkladı.


“2 milyon nüfuslu kentte icra dosyalarının sayısı 500 bini aştı. Her 4 vatandaştan 1'i icralık. Artık icra gelen eve kimse acıyarak bakmıyor çünkü onun da evinde icra var” diyen Türkkan, TBMM'de yaptığı basın açıklamasında sözlerine şöyle devam etti:

"HER GÜN YAKLAŞIK 5 BİN DOSYA BİRİKİYOR"

“Ceza mahkemelerine her gün ortalama 7 bin 392 dosya geliyor. Günlük karara çıkan dosya sayısı ise 2 bin 463. Yani her gün yaklaşık 5 bin dosya birikmeye devam ediyor. Hukuk mahkemelerine günlük gelen dosya sayısı 5 bin 372, karar verilen dosya sayısı ise 2 bin 243. Üç bin dosya da her gün hukuk mahkemelerinde birikiyor. İdari yargıya günlük gelen dosya sayısı bin 862, günlük karar verilen dosya sayısı ise 589”

“Avukatlar koridorlarda dosya arıyor. Orada eğer bir tanıdık memur yoksa o dosyaya ulaşmanız aylar sürer. UYAP'tan sadece netice alırsınız, içinden bir evrak bakmanız gerekirse mutlaka dosyaya ulaşmanız gerekir, o da zor.”

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ