12027 görüntülenme 25 Ocak 2021
Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül arasındaki polemiğe sert tepki göstererek, "Siz Twitter’dan birbirinize laf sokasınız diye mi atandınız makamlara! Beyler, kendinize gelin kendinize!" ifadelerini kullandı. Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

‘UTANMIYOR MUSUNUZ’
* Açıkça savcıların tehdit edildiği bir ülkede siz Adalet Bakanı olmaktan hicap etmiyor musunuz? Açıkça sokaklarda terör estirilen bir ülkede siz iç İşleri Bakanı olmaktan hicap etmiyor musunuz? Siz bakanlık yapmak yerine twitter'dan birbirinize laf sokasınız diye mi atandınız o makamlara!

‘SÖZÜN BİTTİĞİ YER’
* Bir içişleri bir gün tweet atar açıkça kendisine imtiyaz ister, diğer gün başka bir tweet atar kendisini polis, savcı ve yetmez hakim yerine koyup ahkam keser. Bir ülkenin iç işleri ve adalet bakanı twitterdan atışmaya başlamışsa o ülkede adalete ve kamu düzenine dair söylenecek söz kalmamış demektir.”

‘DAMAT EKONOMİYE DARBE YAPTI’
* İlla darbe arıyorlarsa iki tane darbe oldu bu ülkede son iki yılda, onların faillerinin peşine versinler, birincisini Erdoğan'ın damadı, ikincisini de ortağı Bahçeli yaptı, Damat ekonomiye darbe yaptı, ülkeyi yangın yerine çevirdi, bütün mutfaklar yanıyor, esnaf yanıyor, çiftçi yanıyor, tüccar yanıyor; Sonra da Erdoğan affıyla kaçtı gitti.”

‘FAİZ LOBİSİNİN SORUMLUSU ERDOĞAN’DIR’

* Erdoğan ne zaman faiz lobisi dese biz anlıyor ki faizler artacak, zam yağmuru devam edecek, ama siz bırakın bunların faiz lobisi boş laflarını, bunlardan daha büyük bir faiz lobisi yok zaten dünyada, dünyanın ilk 25 ekonomisi içerisinde en fazla faizi veren ülke biziz, eğer bir faiz lobisi varsa bu koalisyon iktidarıdır, Erdoğan iktidarıdır.”

‘AKP BİTTİ’
* Bugün AK Parti tabelası yazan partinin 2002'deki Ak Parti ile zerre alakası yoktur. Zaten AK Parti'ye bakan ve kendisini kandırmak istemeyen hiç kimse AK Parti'yi görmemektedir. Maalesef AK Parti'nin üzerindeki Bahçeli vesayetini, Bahçeli mührünü ve Perinçek gölgesini görmektedir. Bugün AK Parti geçmişini inkar ettiği ve geleceğini yok edebildiği ölçüde var olabilen bir yapıya dönüşmüştür. 2002'deki Ak Parti'den eser kalmamıştır.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ