Ekonomi
07 Ağustos 2019 ( 1660 görüntülenme )

Tepki Var: 'Vatandaş bu,Müşteri Değil'

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul- İzmir otoyolu ücretine tepki göstererek “Devlet tüccar, vatandaş da müşteri değildir” dedi. Karamollaoğlu, yazılı açıklama ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı İstanbul-İzmir otoyolu ücretlerine ve yap-işlet-devret modeline tepki gösteren Karamollaoğlu, şöyle konuştu;


‘DEVLET VATANDAŞINI MÜŞTERİ GİBİ GÖREMEZ’

“Türkiye ekonomik olarak darboğazın içinde olduğu için yol, köprü geçişleri yüksek fiyatlarla belirleniyor. Kamu yatırımları demek vatandaşa en iyi hizmeti mümkünse ücretsiz, değilse bile en ucuza sunmaktır. Devlet tüccar, vatandaş da müşteri değildir. Vatandaş ödediği vergilerin yanında, bir de geçiş garantileri ile sıfır riskle atılan imzalarla ek bir maliyeti yüklenmek zorunda bırakılmamalıdır” dedi.

‘BİR TÜRLÜ İDRAK EDEMİYORLAR’


Karamollaoğlu, Kaz Dağları’ndaki maden arama faaliyetlerine ilişkin ise “İktidar ne yazık ki beton ve asfaltın yenmeyen bir şey olduğunu bir türlü idrak edemiyor. Yahut darboğazın içine düştüğü için anladı da anlamamış gibi yapıyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ